Chcesz nauczyć się dziennikarstwa i zrobić coś dobrego dla Ziemi? Konkurs „Młodzi dziennikarze dla planety” jest skierowany do wszystkich uczniów klas szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego. Tematyka konkursu nawiązuje do idei zrównoważonego rozwoju w kilkunastu jego obszarach, to m.in.: wyeliminowanie ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie; wyeliminowanie głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego i lepszego odżywiania oraz promowania zrównoważonego rolnictwa; zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu reportażu w jednej z wybranych form: tekst (maksymalnie 8 000 znaków ze spacjami), film (nagranie nie dłuższe niż 10 minut), podcast audio (nagranie nie dłuższe niż 10 minut) lub fotografia (maksymalnie 15 zdjęć). Praca powinna dotyczyć jednego z następujących tematów:
Reportaż może dotyczyć pozytywnych działań podejmowanych lokalnie: w szkole, rodzinie, miejscowości lub wskazywać na zagrożenia w najbliższym otoczeniu (dziennikarstwo śledcze). W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub w grupie (maksymalnie troje uczniów). Zgłoszeń dokonuje nauczyciel.
Ważne daty:
Kontakt: katedradziennikarstwa@wsiz.edu.pl
Nagrody:
Nagroda Główna: 1000 zł oraz voucher na bezpłatny pierwszy semestr studiów na wybranym kierunku w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej (np. Komunikacja cyfrowa, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna),
3 wyróżnienia: – 3x 500 zł oraz voucher na bezpłatny pierwszy semestr studiów na wybranym kierunku w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej.
Wszyscy Laureaci: wizyta w redakcji oddziału terenowego Telewizji Polskiej TVP3 Rzeszów.
Nagroda dla Opiekunów Laureatów: roczne cyfrowe prenumeraty „Tygodnika Powszechnego”.
Wygrywają nie tylko Laureaci! Gali Finałowej konkursu będą towarzyszyć warsztaty dziennikarskie dla wszystkich zainteresowanych uczestników konkursu.
Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.
Patroni merytoryczni: Stowarzyszenie EKOSKOP, Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Rzeszów, TVP Rzeszów, Rzeszow-news.pl.