TRWA REKRUTACJA
STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE
FORMA STUDIÓW:
stacjonarne lub niestacjonarne
6 semestrów
Studia, które zapewnią Ci doskonały start w życiu zawodowym, a jednocześnie pomogą realizować pasje? Grafika komputerowa i produkcja multimedialna to kierunek dla osób kreatywnych, które chcą rozwijać swoje umiejętności, wykorzystując najnowsze technologie. To Ty? Aplikuj!
REKRUTACJA TRWA
DO 31 lipca 2025
REKRUTACJA:
22.04.2025 – 31.07.2025
ORGANIZACJA STUDIÓW:
pon. – pt. – tryb stacjonarny
pt. – niedz. – tryb niestacjonarny
W trybie niestacjonarnym piątki online.
PUNKTOWANE PRZEDMIOTY:
obowiązkowe: język polski, matematyka, język obcy
nieobowiązkowe*: historia lub informatyka
* dodatkowo punktowane
CZESNE ZA MIESIĄC (PŁATNE PRZEZ 5 MIESIĘCY W SEMESTRZE):
ATUTY KIERUNKU
Zapomnij o długich i niewiele mówiących definicjach i uczeniu się na pamięć – studenci Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej WSIiZ uczą się praktycznie! Aż 70% zajęć, w których będziesz brać udział opiera się na praktycznej nauce realizowanej pod okiem mistrzów swojego fachu w laboratoriach i pracowniach. Wybierz WSIiZ i szlifuj swój warsztat oraz kreatywność!
CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O KIERUNKU I DLACZEGO WARTO DO NAS DOŁĄCZYĆ?
Sprawdź nasz fanpage i poznaj nas lepiej!
SPECJALNOŚCI
Studia licencjackie na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna we WSIiZ dają szansę rozwinięcia indywidualnych predyspozycji na specjalnościach odpowiadających na wyzwania rynku pracy.
ODRĘBNA ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA
Interesuje Cię projektowanie gier komputerowych? Sprawdź specjalną ścieżkę kształcenia na studiach I stopnia i realizuj przedmioty specjalnościowe już od I semestru.
Dowiedz się więcej o odrębnej ścieżce kształcenia na Grafice komputerowej
Projektowanie produktów cyfrowych związane jest z UX/UI designem i projektowaniu interaktywności, co bezpośrednio wpływa na sposób, w jaki marki komunikują się z odbiorcami m.in. w przestrzeni cyfrowej. Unikatowa w swojej koncepcji i zakresie specjalność Brand Design i kreacja interaktywna zakłada:
Absolwent tej specjalności zna zasady UX/UI designu, ale i kreacji marki, stosując je w pracy w agencji reklamowej, studio graficznym, dziale marketingu i promocji czy jako freelancer.
Specjalność daje możliwość nabycia lub poszerzenia swoich artystycznych kompetencji, tworzenia sztuki, ale z myślą o wykorzystaniu sztuki w celach promocyjnych. Studenci wybierający Grafikę artystyczną z elementami użytkowymi nauczą się:
Absolwent będzie posiadał zróżnicowane umiejętności i zdolności adaptacji do różnych wymagań projektowych, co zaowocuje szerokimi możliwościami zatrudnienia m.in. w agencjach kreatywnych, studiach graficznych, instytucjach kultury, ale także jako niezależni artyści czy freelancerzy.
Specjalność Wizualizacja i efekty specjalne daje możliwość poznania procesów produkcyjnych w przemyśle kreatywnym. Łącząc umiejętności techniczne i artystyczne, umożliwia skuteczne uczestnictwo w procesach produkcji i postprodukcji materiałów multimedialnych. Wybierający tę specjalność student:
Absolwenci tej specjalności zdobywają wiedzę nie tylko na temat teorii efektów wizualnych, ale także praktyczne umiejętności ich realizacji w kontekście filmów, reklamy i innych form medialnych. Dzięki zdobytym umiejętnościom mają możliwości zatrudnienia m.in. w produkcji filmowej, telewizyjnej, agencjach reklamowych, studiach efektów specjalnych oraz jako freelancerzy.
PROGRAM STUDIÓW
Trzymamy rękę na pulsie rynkowych i technologicznych zmian, błyskawicznie dopasowując do nich ofertę dydaktyczną. Proponujemy Ci szyte na miarę potrzeb rynku pracy specjalności i przedmioty do wyboru.
70%
zajęć w programie studiów stanowią zajęcia o charakterze PRAKTYCZNYM
KARIERA
Sprawdź, na jakich stanowiskach i w jakich sektorach pracują absolwenci kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna we WSIiZ!
Graphic Designer
Content Creator
Key Visual Manager
Photo&Wideo Editor
Ilustrator
Grafik kreatywny
Projektant systemów identyfikacji wizualnej
81%
firm na całym świecie korzysta z usług projektowania graficznego w różnych formatach.
80%
Tyle wynosi udział Adobe w rynku oprogramowania do projektowania graficznego.
65%
grafików komputerowych posiada tytuł licencjata.
ODKRYJ SWÓJ POTENCJAŁ
Studia to nie tylko nauka, ale też okazja do realizowania swoich pasji. Sprawdź, jak możesz się rozwijać, wybeirając kierunek Grafika komputerowa i produkcja multimedialna we WSIiZ!
Koła naukowe to doskonała okazja do poszerzania wiedzy i umiejętności w konkretnej dziedzinie, ale też wstęp za kulisy artystycznych eventów! Dołącz do B1 – Koła Projektowania Plakatu, NeoDesign, Koła Sztuki i Malarstwa Cyfrowego lub innych i bierz udział w organizacji wystaw i wernisaży. To pozwoli Ci poznać świat sztuki od poszewki i się z nim oswoić, nawiązać wartościowe znajomości oraz zawalczyć o dodatkowe punkty do stypendium!
We WSIiZ nie zamykamy Twojej twórzczości w czterech ścianach pracowni. Pokazujemy ją światu na dedykowanych studentom Grafiki komputerowej eventach: uczelnianych Imaginariach i wystawie zlokalizowanej Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – WSIiZUALNIE. A to tylko wstęp do artystycznej kariery, również międzynarodowej, jako że prace studentów WSIiZ prezentowane są także za granicą, np. w finale międzynarodowego konkursu plakatowego BISTA w Korei Południowej!
Poznaj (i pokochaj!) sztukę od kulis
Koła naukowe to doskonała okazja do poszerzania wiedzy i umiejętności w konkretnej dziedzinie, ale też wstęp za kulisy artystycznych eventów! Dołącz do B1 – Koła Projektowania Plakatu, NeoDesign, Koła Sztuki i Malarstwa Cyfrowego lub innych i bierz udział w organizacji wystaw i wernisaży. To pozwoli Ci poznać świat sztuki od poszewki i się z nim oswoić, nawiązać wartościowe znajomości oraz zawalczyć o dodatkowe punkty do stypendium!
Współpraca z biznesem jest jednym z wyróżników WSIiZ. Stale rozbudowujemy bazę partnerów, zapewniając studentom nie tylko wysokiej jakości kształcenie, ale też możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia podczas praktyk i staży realizowanych w firmach liderów branży.
Współpraca ze studiem kreatywnym Znami to dla studentów Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej WSIiZ szansa na rozwijanie umiejętności pod okiem specjalistów i działanie na studiach przypadków, co zaowocuje praktyczną wiedzą popartą portfolio. W ramach współpracy możliwe jest też odbycie w firmie praktyk studenckich, które rozwiną praktyczne umiejętności w obszarach brandingu, tworzenia stron www oraz foto i wideo marketingu.
WSPÓŁPRACA
Z BIZNESEM
Współpraca z biznesem jest jednym z wyróżników WSIiZ. Stale rozbudowujemy bazę partnerów, zapewniając studentom nie tylko wysokiej jakości kształcenie, ale też możliwość zdobywania wiedzy i doświadczenia podczas praktyk i staży realizowanych w firmach liderów branży.
OPINIA EKSPERTA
„To, co nas otacza to świat zbudowany z emocji, komunikacji i technologii. To też krótka definicja dobrego projektu graficznego.”
Grafika to nie tylko sztuka – to też narzędzie, które kształtuje współczesny świat. Niemałą sztuką jest natomiast połączenie angażującej historii, estetyki i najnowszych, przyciągających użytkowników technologii w jednym projekcie. A to właśnie jest celem studiów z grafiki komputerowej! Aplikuj i naucz się łączyć kreatywność z umiejętnościami technicznymi, budując swoje portfolio już w trakcie studiów!
DR MIKOŁAJ BIREK
Sprawdź, z kim spotkasz się na zajęciach realizowanych na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna I stopnia we WSIiZ!
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie Graficzne. Kierownik Katedry Projektowania Graficznego.
Profesor w Katedrze Projektowania Graficznego. Zajmuje się plakatem oraz ilustracją. Jej prace prezentowane były na około 600 wystawach w kraju i zagranicą. Zdobyła około 113 nagród i wyróżnień, z czego większość miała charakter międzynarodowy
Specjalistka z zakresu: animacji, tworzenia scenariuszy i storyboardingu. Na zajęciach student zdobywa praktyczne umiejętności związane z animacją oraz tworzeniem scenariuszy i storyboardów. Dzięki jej doświadczeniu w branży, uczestnicy zajęć nauczą się nie tylko technik animacji, ale także sztuki narracji, co pozwoli im tworzyć angażujące i spójne historie wizualne wykorzystywane w pracy w filmie, reklamie czy Social Mediach.
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna oraz Digital Marketing. Specjalizuje się w grafice 2D (zwłaszcza związanej z DTP, grafiką informacyjną, grafiką na potrzeby marketingu) oraz fotografii. Prowadzi zajęcia związane z m.in. projektowaniem infografik, fotografią, oprogramowaniem graficznym, kreacją dla social mediów.
Specjalista z zakresu: digital paiting, animacji 3D, AI w kreacji wizualnej i projektowania koncepcyjnego. Podczas zajęć uczniowie mają szansę rozwijać umiejętności techniczne związane z tworzeniem grafik cyfrowych oraz animacji, a także poznają zaawansowane narzędzia AI, które mogą znacząco usprawnić proces twórczy. Dzięki koncentrowaniu się na projektowaniu koncepcyjnym, studenci nauczą się, jak przekształcać swoje pomysły w profesjonalne projekty, co ma praktyczne zastosowanie w branżach takich jak film, gry komputerowe czy reklama.
Asystentka oraz Sekretarz w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania naukowe, jak i hobbystyczne koncentrują się wokół komiksu, grafiki 2D, ilustracji oraz malarstwa cyfrowego. Absolwentka WSIiZ z sukcesami na wystawach: „Deadline”, „I Biennale im. Prof. Józefa Szajny”, „Perceptions III – Human”, „Perceptions IV – Light and Shadow”.
Asystentka w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Artystka wizualna, wykładowczyni i specjalistka w dziedzinie mediów cyfrowych, grafiki komputerowej oraz content marketingu. Prelegentka na konferencjach marketingowych z wiedzą potwierdzoną certyfikatem DIMAQ Professional. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół fotografii, realizacji filmów, sztuki mediów cyfrowych i tworzeniu treści wizualnych dla firm.
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie Graficzne. Kierownik Katedry Projektowania Graficznego.
Profesor w Katedrze Projektowania Graficznego. Zajmuje się plakatem oraz ilustracją. Jej prace prezentowane były na około 600 wystawach w kraju i zagranicą. Zdobyła około 113 nagród i wyróżnień, z czego większość miała charakter międzynarodowy
Specjalistka z zakresu: animacji, tworzenia scenariuszy i storyboardingu. Na zajęciach student zdobywa praktyczne umiejętności związane z animacją oraz tworzeniem scenariuszy i storyboardów. Dzięki jej doświadczeniu w branży, uczestnicy zajęć nauczą się nie tylko technik animacji, ale także sztuki narracji, co pozwoli im tworzyć angażujące i spójne historie wizualne wykorzystywane w pracy w filmie, reklamie czy Social Mediach.
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna oraz Digital Marketing. Specjalizuje się w grafice 2D (zwłaszcza związanej z DTP, grafiką informacyjną, grafiką na potrzeby marketingu) oraz fotografii. Prowadzi zajęcia związane z m.in. projektowaniem infografik, fotografią, oprogramowaniem graficznym, kreacją dla social mediów.
Specjalista z zakresu: digital paiting, animacji 3D, AI w kreacji wizualnej i projektowania koncepcyjnego. Podczas zajęć uczniowie mają szansę rozwijać umiejętności techniczne związane z tworzeniem grafik cyfrowych oraz animacji, a także poznają zaawansowane narzędzia AI, które mogą znacząco usprawnić proces twórczy. Dzięki koncentrowaniu się na projektowaniu koncepcyjnym, studenci nauczą się, jak przekształcać swoje pomysły w profesjonalne projekty, co ma praktyczne zastosowanie w branżach takich jak film, gry komputerowe czy reklama.
Asystentka oraz Sekretarz w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania naukowe, jak i hobbystyczne koncentrują się wokół komiksu, grafiki 2D, ilustracji oraz malarstwa cyfrowego. Absolwentka WSIiZ z sukcesami na wystawach: „Deadline”, „I Biennale im. Prof. Józefa Szajny”, „Perceptions III – Human”, „Perceptions IV – Light and Shadow”.
Asystentka w Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Artystka wizualna, wykładowczyni i specjalistka w dziedzinie mediów cyfrowych, grafiki komputerowej oraz content marketingu. Prelegentka na konferencjach marketingowych z wiedzą potwierdzoną certyfikatem DIMAQ Professional. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół fotografii, realizacji filmów, sztuki mediów cyfrowych i tworzeniu treści wizualnych dla firm.
TRWA REKRUTACJA
STUDIA I STOPNIA LICENCJACKIE
FORMA STUDIÓW:
stacjonarne lub niestacjonarne
6 semestrów
REKRUTACJA TRWA
DO 31 lipca 2025
Start: 22 kwietnia 2025
KROK 1
Wybierz kierunek studiów
KROK 2
Załóż konto w systemie rekrutacyjnym
KROK 3
Przygotuj dokumenty i wypełnij formularz rekrutacyjny
KROK 4
Złóż dokumenty
do 31 lipca 2025 r.
KROK 5
Sprawdź wyniki
8 sierpnia 2025
Uruchomienie przez Uczelnię danego kierunku studiów lub specjalności na danym kierunku studiów jest uzależnione od zebrania się wymaganej (w wyjątkowych przypadkach limitowanej) liczby chętnych. Warunki uruchomienia kierunku lub specjalności są określone w Regulaminie przyjęć na studia oraz w Regulaminie odpłatności za studia i inne formy kształcenia.
ODKRYJ WIĘCEJ