ACCEPT THE CHALLENGE! – Gamification IN on-line higher EDucaton

Project title/Tytuł Projeku:  ACCEPT THE CHALLENGE! – Gamification IN online higher EDucaton

Project number/Numer umowy projektowej:   2020-1-PL01-KA226-HE-096034

Project Coordinator/Kierownik  projektu:  Justyna Żyła

Kierownik merytoryczny: Joanna Świętoniowska

Project duration/ Czas realizacji projektu: 01.03.2021 – 31.10.2022

SHORT VIDEO ABOUT OUR PROJECT/ WIDEO PREZENTUJĄCE IDEE PROJEKTU

The aim of the project is to make the offer of 4 universities more attractive by developing a set of innovative tools to support teaching process (in particular, remote teaching in the  times of the COVID19 epidemic) addressed to academic teachers, and thus, to improve the quality of education at universities by 10.2022.

Celem projektu jest uatrakcyjnienie oferty 4 uczelni poprzez opracowanie zestawu innowacyjnych narzędzi wspierających dydaktykę (w szczególności dydaktykę zdalną w czasach  epidemii COVID19) skierowanych do nauczycieli akademickich, a co za tym idzie, podniesienie jakości kształcenia na uczelniach do 10.2022r.