Poważnie myślisz o aplikowaniu na studia. Jednak kiedy jesteś już o krok od podjęcia tej decyzji, pojawiają się wątpliwości. Miks różnorodnych opinii, dobrych rad i wskazówek wcale nie pomaga. Zamiast tego czujesz zamęt i nie wiesz co dalej. 

Krążące w różnych kręgach mity zakładają, że w życiu łatwiej mają osoby, które od razu po ukończeniu szkoły – zamiast w dalszą edukację, zainwestowały w rozwój zawodowy. Nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oferują wiele atrakcyjnych możliwości, które wychodzą naprzeciw argumentom przemawiającym przeciwko kontynuowaniu edukacji.

3 mity, w które zdecydowanie nie warto wierzyć

Studia nie rozwijają – MIT 

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś mity i opowieści, że studia w żaden sposób nie rozwijają – ani przez chwilę w to nie wierz! Studia we WSIiZ gwarantują Ci nie tylko stały kontakt z doświadczonymi wykładowcami, ale również możliwość pracy z polskimi i zagranicznymi ekspertami z wielu branż i sektorów przemysłu. Studia to najlepszy czas, by czerpać wiedzę i uczyć się od ludzi bardziej doświadczonych oraz z większą wiedzą.

Zróżnicowaną społeczność akademicką WSIiZ tworzą studenci wielu kultur, wyznań i kolorów skóry, z ponad 50 krajów świata, w tym m.in.:

 • Indii,
 • Maroka,
 • Ukrainy,
 • Chin,
 • Papui – Nowej Gwinei,
 • Zimbabwe,
 • Bułgarii,
 • Wietnamu.

międzynarodowa WSIiZ
WSIiZ – uczelnia międzynarodowa

Spotkasz się z nimi podczas codziennych zajęć oraz wielu organizowanych wydarzeń. Już podczas studiów możesz nawiązać międzynarodowe kontakty i przyjaźnie na całe życie.

Tak zróżnicowane środowisko kulturowe pozwoli Ci osłuchać się z wieloma językami, a także rozwinąć kompetencje lingwistyczne i rozwijać znajomość języków, które poznałeś do tej pory. A przecież najłatwiej i najskuteczniej nauczyć się języka właśnie od native speakerów. Dodatkowo zajęcia prowadzone są w nowoczesnych laboratoriach, pracowniach i salach wykładowych, które wchodzą w skład dwóch kampusów na terenie Rzeszowa i Kielnarowej.

Studiowanie to strata czasu – MIT 

Uczestnictwo w zajęciach, przygotowywanie się do kolokwiów, prezentacje, ćwiczenia i wszystkie obowiązki związane ze studiowaniem są czasochłonne – to prawda. Ale w żaden sposób nie wykluczają okazji do rozwoju osobistego i spełniania się w tym, co lubimy najbardziej. Jeśli znajdziesz się w gronie kandydatów, którzy wyróżniają się wynikami otrzymanymi na maturze, mają intrygujące pasje lub sukcesy w dziedzinach naukowych – możesz liczyć na motywujące stypendia już od pierwszego semestru studiów! Dzięki temu opłacisz studia bez konieczności dorabiania po godzinach. Włóż mity między bajki i skup się na przyjemnościach!

Inicjatywy WSIiZ

Blisko 700 godzin zajęć i aż 40 poruszanych tematów. Brzmi zachęcająco? We WSIiZ co roku organizowana jest akcja Wykłady dla chętnych, ciesząca się sporym zainteresowaniem. Inicjatywa ta umożliwia studentom uczestnictwo w wykładach poza planem studiów – całkowicie za darmo! 17 kół naukowych, prężnie działające organizacje studenckie, możliwość rozwoju w samorządzie czy członkostwo w prestiżowej School of Leaders, kierowanej do najlepszych studentów i umożliwiającej rozwój umiejętności i cech godnych prawdziwych młodych liderów. Cykl Wielkich Pytań w Nauce, W Labiryncie Świata czy Przybij Piątkę Nauce to tylko niektóre z dodatkowych wydarzeń, które czekają podczas studiów we WSIiZ.

Studia nie sprawią, że się wyróżnisz – MIT 

Chcesz wyróżnić się licznie zdobytymi, międzynarodowymi certyfikatami? Zaczytujesz się w informacjach o kultowej już InternetBeta, po cichu marząc o uczestnictwie i budowaniu sieci kontaktów na żywo? Prócz możliwości nawiązania ciekawych i wpływowych kontaktów, zdobędziesz niezbędne i praktyczne wykształcenie, poszukiwane na globalnym rynku pracy. To pozwoli Ci wejść w szeregi ekspertów uznawanych nie tylko w kraju, ale także na całym świecie.

Praktyczne kształcenie we WSIiZ
Praktyczne kształcenie we WSIiZ

Prócz praktycznego kształcenia, WSIiZ  zapewnia jednocześnie solidną dawkę wiedzy teoretycznej. W szerokiej ofercie dydaktycznej znajdziesz poszukiwane kierunki, takie jak m.in.:

 • Komunikacja cyfrowa,
 • Fizjoterapia,
 • Programowanie,
 • Aviation Management,
 • Projektowanie gier komputerowych.

Studenci mają także dostęp do innowacyjnych specjalności oraz odrębnych polsko- i anglojęzycznych ścieżek kształcenia. WSIiZ oferuje zajęcia w formie ćwiczeń, projektów, laboratoriów
i wykładów.

Chcesz wiedzieć co jest kolejnym wyróżnikiem studiów we WSIiZ, przydatnym na dalszej ścieżce do kariery zawodowej? Odpowiedź kryje się pod wieloletnią i aktywną współpracą uczelni ze zróżnicowanymi środowiskami biznesowymi. Przedstawiciele wielu branż objęli patronatem poszczególne, odpowiadające ich dziedzinom, kierunki studiów. Współpraca z partnerami to nie tylko możliwość poznania środowiska zawodowego od podszewki. To także szansa uczestnictwa w płatnych praktykach i stażach, które dostarczą pierwszych doświadczeń zawodowych, wartych ujęcia
w CV.

Wybierz kształcenie we WSIiZ i przekonaj się, że nie warto wierzyć w mity związane ze studiami! Już teraz sprawdź pełną listę kierunków. Do zobaczenia na studiach!

Do zobaczenia we WSIiZ!
Do zobaczenia we WSIiZ!