Zastanawiasz się, gdzie warto studiować dietetykę lub jakie studia dietetyczne wybrać? Postaw na praktyczną naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która zapewni Ci to, czego najbardziej potrzebuje przyszły dietetyk – niezbędne wykształcenie oraz wymagane umiejętności, umożliwiające właściwe wykonywanie obowiązków zawodowych.

Jak dostać się na studia i zostać dietetykiem?

We WSIiZ za realizację kierunku Dietetyka (studia licencjackie) odpowiada Kolegium Medyczne, oferując kształcenie w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, a także zdobycie szerokich kompetencji i wiedzy okołomedycznej.

Dietetyka – co zdawać na maturze?

Jeśli myślisz o kształceniu na kierunku Dietetyka, na pewno zadajesz sobie pytanie – jak dostać się na studia? Wymagania są proste. Musisz podejść do trzech obowiązkowych przedmiotów maturalnych: języka polskiego, języka obcego oraz matematyki i postarać się uzyskać jak najlepsze wyniki. Aby dodatkowo podnieść swoje szanse na przyjęcie w pierwszym terminie oraz otrzymanie atrakcyjnego stypendium pokrywającego 50 lub 100% czesnego – już od pierwszego semestru, możesz przystąpić do zdawania dodatkowego przedmiotu – biologii lub chemii.

Ile lat trzeba się uczyć aby zostać dietetykiem?

Studia licencjackie na kierunku Dietetyka trwają łącznie 6 semestrów, czyli 1,5 roku. Zgodnie z przygotowywanym obecnie projektem ustawy o zawodach medycznych – zawód dietetyka stanie się zawodem regulowanym. Od 2022 roku, aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu, będzie trzeba przedstawić dyplom potwierdzający zdobyte wcześniej kwalifikacje.

Dietetyka WSIiZ
Zostań dietetykiem we WSIiZ

Wyjątkowe studia – trzy specjalności

W ramach studiów licencjackich na kierunku Dietetyka, możesz rozwinąć indywidualne predyspozycje w jednym z trzech obszarów.

 • Poradnictwo dietetyczne to specjalność skupiająca się przede wszystkim na zagadnieniach związanych ze zbilansowaną dietą i wpływem właściwego stylu życia na zdrowie i samopoczucie. Przygotuje Cię do podjęcia odpowiedzialnej roli specjalisty, który wiedzę o odżywianiu ma w małym palcu oraz potrafi udzielać bezpiecznych porad i wskazówek.
 • Dietetyka w chorobach cywilizacyjnych porusza kwestie związku odżywiania ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Dodatkowo przygotowuje do podjęcia pracy z pacjentami w grupach ryzyka. Możesz wybrać karierę zarówno w ramach prywatnego poradnictwa, jak i podczas pracy w wielu placówkach medycznych i opieki zdrowotnej.
 • Dietetyka w sporcie i fitness odpowiada na zapotrzebowanie sportowców oraz tej części społeczeństwa, która uprawia sport na poziomie amatorskim lub wyczynowym. Ukierunkowuje na współpracę z placówkami sportowymi oraz daje umiejętności świadomego planowania posiłków dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Współprace, partnerstwa i rozwój

Aktywnie współpracujemy z jednostkami medycznymi na Podkarpaciu oraz w sąsiadujących województwach. Dzięki umowom podpisanym m.in. z Krosnem, Jasłem, Jarosławiem, Przeworskiem, Lublinem czy Krakowem, możesz zrealizować praktyki i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe. Dzięki partnerom kierunku:

 • Olimp Labs,
 • Euroimmun,
 • Zielarnia Lawenda,
 • KOWR,

którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, dostaniesz szansę nauki pod okiem ekspertów oraz lepszego poznania branży.

Absolwenci dietetyki

Trzyletnie studia na Dietetyce kończą się przygotowaniem i późniejszą obroną pracy dyplomowej, po której otrzymasz zawodowy tytuł licencjata. Dietetyka oferuje Ci szerokie i zróżnicowane spektrum rozwoju zawodowego. Po ukończeniu studiów sprawdzisz się m.in. w roli:

 • specjalisty ds. żywienia,
 • technika żywienia,
 • dietetyka klinicznego,
 • dietetyka sportowego,
 • edukatora żywieniowego.

Możesz również nawiązać współpracę zawodową w trenerami osobistymi oraz coachami.

Już teraz dowiedz się więcej o studiach na kierunku Dietetyka we WSIiZ.