Otrzymanie pozytywnych wyników z egzaminu maturalnego to ważny moment w życiu każdego maturzysty. Oznacza ostateczne pożegnanie i zamknięcie drzwi do rozdziału pod tytułem szkoła średnia. Tuż za nią, w kolejce, czeka szkoła wyższa. Gotowa na dalsze poszerzanie horyzontów, rozwój umiejętności i wkład w budowanie osobowości młodego kandydata.

Wkroczenie w nowy etap życia to ekscytująca, ale i niełatwa sprawa.Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów. Kandydatom proponuje nie tylko atrakcyjną ofertę studiów – bogatą zarówno w studia licencjackie, jak i studia inżynierskie, ale także dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej i dwóch kampusów – w Rzeszowie i Kielnarowej. Dodatkowym atutem studiów we WSIiZ jest praktyczne podejście do kształcenia. Jak się o tym przekonać? Wystarczy dokładnie zapoznać się z ofertą i wybrać wymarzony kierunek.

Pierwsze kroki w poszukiwaniu studiów pierwszego stopnia

Na studia pierwszego stopnia we WSIiZ składa się 10 wyjątkowych kierunków. Dopasowano je do potrzeb współczesnego młodego kandydata. Każdy kierunek posiada partnera biznesowego, który czynnie uczestniczy w zaplanowaniu programu studiów. Oferuje również dodatkowe korzyści dla studentów, w tym: udział w szkoleniach, możliwość zdobycia prestiżowych certyfikatów lub odbycia studenckich praktyk zawodowych. Aktywna współpraca ze środowiskiem biznesowym odpowiada także na stale zmieniające się wymagania rynku pracy.

WSIiZ – uczelnia możliwości

W ofercie znajduje się również wiele atrakcyjnych specjalności i przyszłościowych ścieżek kształcenia. Skutecznie rozwijają naturalne predyspozycje oraz pomagają w wydobyciu ukrytych talentów. Zaletą studiów we WSIiZ jest możliwość zdobycia wiedzy i wykształcenia pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej. Składa się z: nauczycieli akademickich, profesorów i doświadczonych praktyków. Nasi pracownicy niejednokrotnie prowadzą własne działalności i wykonujących zlecenia dla firm zewnętrznych. W większości, studia 1 stopnia prowadzone są w dwóch trybach: stacjonarnym lub niestacjonarnym (zwanych również potocznie dziennymi i zaocznymi).

Studia I stopnia WSIiZ
Studia I stopnia we WSIiZ – co to właściwie znaczy?

Nauka w tygodniu czy w weekend? Studia pierwszego stopnia dzienne, kontra studia pierwszego stopnia zaoczne

Wybierając studia pierwszego stopnia dzienne, harmonogram zajęć będzie obejmował dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem weekendów. Dla absolwentów szkół średnich nie będzie więc żadną nowością. Szukasz sposobu na to, jak skutecznie połączyć chęć zdobycia wyższego wykształcenia z perspektywą podjęcia pracy? Jeśli możliwość uzyskania niezależności finansowej brzmi zachęcająco, studia pierwszego stopnia zaoczne będą właściwym wyborem. W przeciwieństwie do studiów dziennych, zjazdy odbywają się jedynie w weekendy, zgodnie z wcześniej zaplanowanymi i podanymi do wiadomości terminami.

Dodatkowym atutem są również studia pierwszego stopnia w formule online. Zgodnie z decyzją Władz Uczelni, zajęcia rozpoczynające się w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022, odbędą się w trybie hybrydowym. W praktyce oznacza to połączenie tradycyjnej, stacjonarnej formy nauczania, właśnie z zajęciami online. We WSIiZ, do zajęć prowadzonych przez Internet, wykorzystuje się dostęp do jednej z najnowocześniejszych platform e – learningowych, Cisco Webex Meetings. Narzędzie to umożliwia aktywne uczestnictwo w zajęciach w czasie rzeczywistym, z zapewnionym bezpośrednim kontaktem z wykładowcą. Dostęp do wykształcenia jeszcze nigdy nie był tak prosty. Jeśli decyzja o trybie studiów nie stanowiła dla Ciebie większego problemu, pozostaje określić ich rodzaj.

W labiryncie studiów – licencjackie, inżynierskie, studia pierwszego stopnia, jednolite magisterskie

Który rodzaj kształcenia wybrać?

Studia pierwszego stopnia, co to oznacza w praktyce? WSIiZ, w ramach I stopnia, oferuje kształcenie na studiach licencjackich lub inżynierskich. Z czym wiąże się wybór: studia licencjackie, a inżynierskie? Studia pierwszego stopnia licencjackie będą dobrym wyborem dla humanistów, chcących uniknąć styczności z przedmiotami, które w szkole średniej nie były ich mocną stroną oraz otwartych na zdobycie ogólnej wiedzy o świecie. Dają one również możliwość kontynuowania kształcenia na pokrewnych kierunkach, kończących się zdobyciem tytułu zawodowego licencjata. Studia inżynierskie odpowiadają na potrzeby tzw. umysłów ścisłych, dążących do zdobycia specjalizacji w określonych dziedzinach.

Studia inżynierskie – ile trwają?

W przeciwieństwie do licencjackich, zamykających się w 6 semestrach i trwających przez okres 3 lat, inżynierskie trwają zazwyczaj siedem lub osiem semestrów (od 3,5 roku do 4 lat) i kończą się zdobyciem tytułu zawodowego inżyniera.

Jednolite studia magisterskie

Aplikując, warto zastanowić się nad studiami pierwszego stopnia a jednolitymi magisterskimi. Studia pierwszego stopnia (licencjackie), to dopiero pierwszy krok w karierze studenta. Wiążą się z koniecznością napisania pracy licencjackiej oraz późniejszego przystąpieniem do egzaminu dyplomowego, czyli obrony. Dopiero pozytywny wynik z obrony otwiera dalszą drogę do wyboru studiów magisterskich. Z drugiej strony, jednolite studia magisterskie trwają nieprzerwanie przez okres 5 lat. Co ważne, całkowicie omija się w nich etap związany ze zdobyciem tytułu licencjata. Przyszły absolwent przygotowuje pracę magisterską, a po obronie kończy studia już z tytułem magistra.

Pewne jest to, że wybór jednej z wielu możliwości oferowanych przez WSIiZ, to właściwa inwestycja w dalszy rozwój osobisty i zawodowy, która opłaci się w przyszłości.

Już teraz sprawdź pełną listę kierunków pierwszego stopnia we WSIiZ.