35 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej II Biennale im. prof. Józefa Szajny. Nazwiska autorów zwycięskich prac poznamy w czasie Inauguracji roku akademickiego 2024/2025 czyli 9 października br.

Każdy z uczestników mógł przekazać maksymalnie 3 różne prace konkursowe, w drugiej edycji Biennale zgłoszonych zostało około 165 prac. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ – przewodnicząca jury, dr Gabriela Piechnik-Czyż, dr Krzysztof Groń, dr Mikołaj Birek, mgr Paulina Dębosz oraz eksperci spoza Uczelni: dr hab. Tomasz Broda, prof ASP Wrocław, i dr hab. Peter Javoric, prof. ASP Kraków. Studenci WSIiZ mogli wziąć pod uwagę życiorys artysty, konkretne dzieło, ale także całokształt twórczości, do wyboru mieli dowolny rodzaj grafiki, fotografii oraz animacji.

Autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy:

Igor Adamus, Paweł Budzyński, Dawid Chmara, Łukasz Chmiel, Michalina Chorzępa, Weronika Cieślik,  Krzysztof Fąfara, Kateryna Haidarzhy, Kyrylo Halimurka, Yaroslav Halych, Krystian Kallaus, Viktoryia Kapustsina, Polina Karpenko, Mateusz Kasica,  Jagoda Krysta, Julia Kucińska, Sofiia Latyseva, Yuliia Mosii, Dawid Musial, Artur Ozych, Daria Pasichny, Aleksandra Pomykała, Oliwia Raczyńska, Natalia Skórska, Patrycja Smoleń, Sebastian Sołek, Mateusz Tarnas, Kamila Caming Teper, Adam Wawer, Anna Wiązownicka, Tomasz Wlaź, Barbara Woźniak, Dawid Wulw, Serhii Yeromin.

***

W I edycji Biennale im. prof. Józefa Szajny zgłoszonych zostało prawie 70 prac, a 30 z nich zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej. I miejsce zdobyła Anastasiia Vasyliuk, wyróżnienia powędrowały do Olafa Żuka, Kamila Karnasa oraz Edyty Musiał. Hasło konkursowe pierwszej edycji brzmiało: „Józef Szajna – artysta wszechstronny”.

Prof. Józef Szajna w swojej twórczości fascynował, ostrzegał i skłaniał do namysłu. I Biennale im. prof. Józefa Szajny wpisuje się w obchody stulecia urodzin Artysty przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Celem konkursu zorganizowanego przez Katedrę Grafiki Komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest twórczy dialog z dorobkiem Szajny oraz promocja dokonań artystycznych studentów Uczelni.