Za nami inauguracja IV edycji programu startupowego dla kobiet w technologiach „Shesnnovation Academy”. Jego celem jest wspieranie kobiet w rozwoju własnych firm technologicznych. W tym roku jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, adiunkt w Katedrze Technologii Produktów Kosmetycznych i Farmaceutycznych oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych, Współzałożycielka i Prezes spółki Orcideo.

Inauguracja IV edycji „Shesnnovation Academy” odbyła się 13 stycznia br. w Warszawie. Celem programu jest pomoc uczestniczkom w rozwoju własnego start-upu poprzez zbudowanie niezbędnych kompetencji, zarówno biznesowych, jak i miękkich. Jest to możliwe, dzięki półrocznym, specjalnie przygotowanym spotkaniom, warsztatom i seminariom z mentorami i ekspertami. W tym roku jedną z mentorek została dr inż. Magdalena Biesiadecka, Współzałożycielka i Prezes spółki Orcideo, adiunkt naukowo-dydaktyczny oraz dyrektor Centrum Badań i Usług Biomedycznych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z Siedzibą w Rzeszowie.

Akademia, w której kobiety pomagają sobie w rozwijaniu pomysłu na biznes jest niezwykle fascynującym działaniem. Bycie mentorką w takim programie jest dla mnie sporym wyzwaniem, ale i ogromną inspiracją do realizacji również własnych celów. Myślę, że razem z Panią Natalią wypracujemy ciekawy model biznesowy, który spełni jej marzenie o komercjalizacji ciekawego urządzenia – mówi dr inż. Magdalena Biesiadecka.

Współpraca mentorki z mentii (uczestniczką programu) będzie odbywać się na zasadzie 1:1. Opieka merytoryczna ma prowadzić do wdrożenia komercyjnego produktu, który jest pomysłem uczestniczki dr Natalii Danek. Natalia jest doktorem Nauk Medycznych, Nauk o Zdrowiu w dyscyplinie Nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się obszarze fizjologii wysiłku. Ponadto na wrocławskim AWF pracuje jako adiunkt naukowo – dydaktyczny w zakładzie Fizjologii i Biochemii Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu. Jej pomysł polega na wprowadzeniu nowatorskiego urządzenia, które pozwala zwiększyć wydolność osób aktywnych fizycznie, a tym samym przekłada się na lepsze wyniki sportowe.

Chcąc połączyć naukę z biznesem znalazłam się we wspaniałym miejscu pełnym ambitnych kobiet. Kobiet, które w półrocznym programie startupowym Shesnnovation Academy, realizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Women in Tech i Citi Fundation, mogą wdrażać swoje pomysły. Są to pomysły wynikające z pasji i chęci zarażania tym innych, ale też chęci uczenia się od innych. I tak właśnie będąc pod skrzydłami mentorki Magdaleny Biesiadeckiej czuje ogromny zastrzyk motywacji. Za nami pierwsza rozmowa, a już mnóstwo inspiracji jak ulepszyć wstępny plan działania. Dzięki temu te pomysły mogą zostać realnie wdrażane. Czuję, że czeka mnie wspaniała naukowo-biznesowa przygoda – mówi dr Natalia Danek.

Projekt Shesnnovation Academy skierowany jest głównie do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, ale także do wszystkich innych kobiet, które chcą założyć własny start-up technologiczny. Program jest realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Women in Tech i Citi Foundation, przy wsparciu merytorycznym Fundacji Kronenberga działającej przy Citi Handlowy. W ubiegłym roku do finału zakwalifikowało się 10 startupów. Spośród nich wyłoniono 3 najlepsze.