Spotkanie w ramach aukcji WOŚP wylicytowali Magdalena i Marcin Krzączkowscy z firmy informatycznej Automa.Net. Rozmowa przy kawie z Prezydentem WSIiZ, drem hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem, prof. WSIiZ, dotyczyła przede wszystkim wyzwań współczesnego rolnictwa, problemów związanych z gospodarką krajową i europejską oraz możliwości współpracy w obszarze badań naukowo-rozwojowych.

W tym roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nasza Uczelnia od 2015 roku aktywnie włącza się w finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku łączna kwota, jaka dzięki naszym uczelnianym licytacjom zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to 13 640 zł. Cieszymy się, że wspólnie możemy pomóc w tak szczytnym celu – mówi Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

Jedną z wystawionych aukcji było spotkanie przy kawie z Prezydentem WSIiZ, drem hab. inż. Tadeuszem Pomiankiem, prof. WSIiZ pt. „Wyzwania cywilizacyjne, zrównoważony rozwój, perspektywy dla Polski”. W spotkaniu wzięli udział Magdalena i Marcin Krzączkowscy z firmy informatycznej Automa.Net. Państwo Krzączkowscy wylicytowali również dwie inne aukcje przygotowane przez WSIiZ – kurs gry w tenisa dla dwóch osób w hali sportowej WSIiZ w Kielnarowej oraz pakiet bestsellerów wydawnictwa CCPress z autografami autorów.

W tym roku niedługo przed tegorocznym finałem WOŚP syn trafił do szpitala i leżał na łóżku zakupionym ze środków zebranych właśnie przez orkiestrę. Wyjątkowo poczuliśmy, że sama inicjatywa dzielenia się dobrem właśnie przez wsparcie WOŚP jest wspaniała. To skłoniło mnie do sprawdzenia propozycji przygotowanych przez inicjatorów właśnie tutaj w Rzeszowie. Licytacje oferowane przez WSIiZ okazały się po prostu być bezkonkurencyjne. Musieliśmy wziąć w nich udział, zarówno z budżetu naszych inicjatyw firmowych – i tutaj było to spotkanie z prof. Pomiankiem, a także z naszej prywatnej inicjatywy, gdzie udało się wzbogacić naszą biblioteczkę domową o niesamowite pozycje książkowe oraz wymarzony kurs tenisa – mówi Pani Magdalena Krzączkowska, Kierownik Biura w firmie Automa.Net.

Automa.Net to firma, która intensywnie się rozwija, a jej kluczowy produkt to SaaS (software-as-a-service). Magdalena Krzączkowska ocenia: Spotkanie było dla nas szansą na wymianę doświadczeń, a także na zapoznanie się i perspektywę nawiązania współpracy. WSIiZ kształci kadrę topowych informatyków i mocno wierzymy w to, że razem z WSIiZ zareklamujemy naszą firmę wśród ambitnych studentów i absolwentów. Dodatkowo chcielibyśmy nawiązać współpracę dotyczącą badań naukowo-rozwojowych.

Uczestnicy spotkania rozmawiali również na temat wyzwań współczesnego rolnictwa, problemach związanych z gospodarką krajową i europejską oraz pomysłach na odwrócenie złych trendów. W tych tematach dr hab. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ jest ekspertem, więc dla nas ten czas był niesamowicie ciekawy i wartościowy. Rozmawialiśmy również o kwestiach związanych z ekonomią obiegu zamkniętego (circular industry) powiązanych z działalnością naszej firmy Automa.Net i przedstawiliśmy dokładniej nasz produkt. Przede wszystkim czuliśmy chęć współpracy i działania “tu i teraz”. Jesteśmy zadowoleni z przebiegu spotkania i nie możemy doczekać się pierwszych zrealizowanych wspólnie projektów – mówi Pani Magdalena Krzączkowska.

Więcej o tegorocznych aukcjach WSIiZ można przeczytać TUTAJ.