Przedstawicielki Kolegium Medycznego WSIiZ uczestniczyły w XIII Konferencji Neuronus Neuroscience Forum w Krakowie. W trakcie sesji posterowej zaprezentowały efekty swojej pracy naukowej.

Prof. Anna Tabęcka-Łonczyńska i mgr inż. Dominika Szlachcikowska z Kolegium Medycznego WSIiZ oraz mgr inż. Karolina Kosińska z Katedry Biotechnologii i Biologii Komórki uczestniczyły w XIII Konferencji Neuronus Neuroscience Forum. Konferencja odbyła się w Krakowie w dniach 25-27 kwietnia 2024 r. Jak co roku, jej organizatorami byli studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, a wydarzenie zostało objęte patronatem prezesa FNP, prof. Macieja Żylicza.

W trakcie konferencji prof. Anna Tabęcka-Łonczyńska, mgr inż. Dominika Szlachcikowska oraz mgr inż. Karolina Kosińska miały możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy naukowej na sesji posterowej.

Głównym celem konferencji Neuronus Neuroscience Forum jest zapewnienie młodym badaczom możliwości podzielenia się najnowszymi odkryciami, wiedzą i doświadczeniem, a także nawiązywanie cennych kontaktów z naukowcami reprezentującymi różne dziedziny neurobiologii.

Konferencja była doskonałą okazją do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń w kontekście badania podstawowych mechanizmów neurobiologii, takich jak podłoże chorób neurodegeneracyjnych oraz analizy danych naukowych.