45 studentów z kierunku Filologia angielska dołączyło do unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia pn. „Debate Club”. Inicjatywa ta powstała w wyniku współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz Ringier Axel Springer Polska i Newsweek Learning English.

Na mocy obopólnej współpracy w semestrze letnim 2021/22 uruchomiono we WSIiZ program pn. „Debate Club”. Jest on autorskim projektem twórców Newsweek Learning English i służy promowaniu oraz wprowadzaniu dwujęzyczności wśród dorosłych studentów. „Debate Club” – jako dodatkowy przedmiot dla studentów – prowadzą online profesjonalni lektorzy i native speakerzy, pracujący na co dzień z Newsweek Learning English.

Z ww. zajęć skorzystają w tym semestrze studenci studiów stacjonarnych z czwartego semestru „Filologii angielskiej” – łącznie 45 osób. Zajęcia już się rozpoczęły i odbywają się regularnie jeden raz w tygodniu. W semestrze letnim zaplanowaliśmy 30 godzin dydaktycznych na poziomie B2 – informuje dr Roman Wisz, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Filologia angielska.

Dla studentów biorących udział w projekcie został przygotowany specjalny zestaw dydaktyczny oparty na magazynie Newsweek Learning English. Bogata oferta treściowa pozwoli na realizację zajęć językowych na wielu obszarach, w tym m.in. poruszona zostanie kultura i społeczeństwo, biznes oraz nauka i technologia. Współpraca z Newsweek Learning English ma na celu personalizację materiałów dydaktycznych i jeszcze bardziej precyzyjne dostosowanie procesu nauczania języka angielskiego do efektów kształcenia i potrzeb grup – zaznacza dr Wisz.

Program „Debate Club” realizowany jest w ramach projektu „Uczenia Przyszłości”. Dr Wisz podkreśla, że obecnie trwają intensywne prace nad uruchomieniem w przyszłym roku akademickim powyższej inicjatywy dla znacznie większej liczby studentów WSIiZ –  nie tylko z kierunku Filologia.

Newsweek Learning English to pierwszy w Polsce opiniotwórczy magazyn do nauki języka angielskiego. Zawiera on tylko oryginalne, bieżące treści z amerykańskiego Newsweeka. Dzięki dedykowanym funkcjonalnym ćwiczeniom dla trzech poziomów zaawansowania, nagraniom audio oraz słownikowi, jest to idealne narzędzie do samokształcenia lub pracy w grupach z lektorem. Nowością jest dostęp do oryginalnych podcastów, autorstwa amerykańskich dziennikarzy oraz dedykowane zadania, które rozwiną umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Najnowsze wydania są dostępne w salonach prasowych, a całą kolekcję, zawierająca także magazyny archiwalne oraz różne warianty prenumerat, można nabyć w księgarni internetowej Literia.pl.