Studentki Koła Naukowego „Cosmetic Plants” wraz z wykładowczyniami: dr hab. Katarzyną Gaweł-Bęben, prof. WSIiZ, mgr Pauliną Lechwar, a także dr Beatą Antosiewicz-Klimczak -Prodziekanem ds. Kierunku Kosmetologia, gościły w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji. Celem wizyty było zapoznanie się z infrastrukturą przestrzeni PCI Protolab, znajdującą się w Rzeszowie przy ul. Lenartowicza 4.

PCI Protolab to Program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, absolwentów, młodych naukowców, do 18 do 35 roku życia. W ramach Protolab uczniowie i studenci mają bezpłatny dostęp do nowoczesnych laboratoriów tematycznych, w ramach których wykonywać mogą projekty wykorzystujące m. in. drukarki 3D, warsztat stolarski, hodowle hydroponiczne roślin, studio fotograficzne czy też profesjonalnie wyposażoną szwalnię. Każde laboratorium działające w ramach PCI Protolab ma swojego opiekuna, na którego pomoc mogą liczyć uczniowie i studenci wykonujący swoje projekty.

PCI Protolab to również nowoczesna przestrzeń wspólna, sale konferencyjne wyposażone w sprzęt multimedialny, czytelnia, a także pokoje nauki i pracy indywidualnej. Wizyta studentów i pracowników Katedry Kosmetologii WSIiZ pokazała szerokie możliwości wykorzystania infrastruktury PCI Protolab w realizacji przyszłych, interdyscyplinarnych studenckich projektów naukowych.

Więcej informacji o PCI Protolab można znaleźć m. in. na stronie internetowej oraz na Facebooku.