29 maja br. podkarpaccy przedsiębiorcy wzięli udział w warsztatach „Wpływ zrównoważonego rozwoju na wzrost konkurencyjności firm” organizowanych przez ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Czym jest zrównoważony rozwój i dlaczego jest tak ważny? Czym jest odpowiedzialne (zrównoważone) zarządzanie? Czym są czynniki napędzające zrównoważony rozwój i na czym polega ich wdrożenie w przedsiębiorstwie? Jakie są zależności SDGs? Czym jest zrównoważone zarządzanie projektami?

Odpowiedzi na te i inne pytania wypracowywali uczestnicy warsztatów „Wpływ zrównoważonego rozwoju na wzrost konkurencyjności firm”, prowadzonych przez Pana Tomasza Leśniowskiego – prezesa Zarządu International Project Management Association Polska, członka Zarządu pm2pm Sp. Z o.o., trenera i konsultanta w zakresie zarządzania organizacją, controlingu oraz zarządzania projektami. Podczas warsztatów uczestnicy poznali szczegóły dotyczące Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, globalnych wyzwań w zakresie zrównoważonego rozwoju, ekonomii obiegu zamkniętego, podstaw metodyki i cyklu życia projektu, analizy wpływu P5. W oparciu o tę wiedzę pracowali nad kryteriami sukcesu projektu i ich wpływu na wzrost konkurencyjności firm.

Organizatorem warsztatów był rzeszowski ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Enterprise Europe Network to największa europejska sieć ośrodków i instytucji, które wspierają rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Działając w oparciu o zasadę non-profit oferuje kompleksowe usługi firmom z sektora MŚP, aby mogły rozwinąć w pełni swój potencjał i zdolności innowacyjne.