Prace studentów WSIiZ: Zuzanny Poplewskiej oraz Dominika Kamińskiego, zostały zakwalifikowane do finału BISTA B.I International Student Talent Awards. Konkurs odbywa się w Korei Południowej, startowali w nim studenci z całego świata.

Swoje prace do konkursu 1. BISTA, współorganizowanego przez galerię B.I i BIPB Międzynarodowe Biennale Plakatu, mogli zgłosić wszyscy studenci studiów licencjackich i magisterskich z dowolnego uniwersytetu na świecie. Prace zwycięzców i finalistów będą prezentowane na międzynarodowej wystawie, która odbędzie się w formie online. Wśród finalistów konkursu znalazło się dwoje studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania: Zuzanna Poplewska, studentka drugiego roku na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, oraz Dominik Kamiński, student pierwszego roku na kierunku Projektowane graficzne.

Plakat „The acid rain” jest ostrzeżeniem przed wpływem kwaśnego deszczu na środowisko. Użyłam kontrastowych kolorów – jaskrawożółtego tła i czarnej sylwetki drzewa, aby podkreślić dramatyzm sytuacji. Chmura i spadające krople deszczu symbolizują niszczące działanie tego zjawiska. Drzewo, które zwykle symbolizuje życie, tutaj walczy o przetrwanie. Mam nadzieję, że mój plakat będzie bodźcem do większej świadomości ekologicznej i skłoni ludzi do działań mających na celu ochronę środowiska. Wierzę, że sztuka może edukować i motywować do działania, a ten plakat jest moim wkładem w walkę o lepszą przyszłość dla naszej planety – tak o swojej pracy mówi Zuzanna Poplewska.

Plakat „Surrender” jest graficzną interpretacją problemu zanieczyszczania mórz i oceanów plastikiem. Praca przedstawia włócznika (gatunek ryby) na niebieskim tle, jego „miecz” wbity jest w białą plastikową torbę na zakupy. Plastikowa reklamówka połączona z wydłużonym pyskiem zwierzęcia symbolizuje białą flagę na maszcie, będącą uniwersalnym symbolem poddania się. Plakat podkreśla wpływ plastikowych odpadów na życie morskie i namawia do działań na rzecz ochrony środowiska – opisuje swoją pracę Dominik Kamiński.