Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 – II tura do 30 września!
Kreatywność się ma, nie miewa. Czasem wystarczy ją pobudzić! A my mamy na to swoje sposoby.
Wybierając Projektowanie Graficzne we WSIiZ, zyskujesz bilet do lepszej zawodowej przyszłości. Odpowiedz na ogromne zapotrzebowanie rynku pracy na zawody kreatywne – już teraz zostań specjalistą z zakresu projektowania graficznego.
dr hab. Patrycja Longawa – Prodziekan kierunku
Zobacz, z kim współpracujemy
to konkurs, w którym wybierane są najlepsze prace stworzone przez studentów w kategorii animacja i grafika. Co roku zachwycają one swoją oryginalnością członków jury złożonych z profesjonalnych artystów. Konkurs jest organizowany od 2018. Prace wyselekcjonowane do wystawy można określić słowem profesjonalizm. I było ono powtarzane, zarówno przez wykładowców, jak i studentów, którzy widzieli prace zaprezentowane na każdej z wystaw. Sztuka i praca kreatywna to wymagająca dziedzina, każdorazowo twórca mierzy się z wieloma wyzwaniami projektowymi i napotyka wiele pułapek, szczególnie na początku swojej drogi.
Józef Szajna był artystą wybitnym i wszechstronnym, sięgającym po różne formy sztuki, niebojący się odważnych tematów czy treści, co sprawiło, że zapisał się w historii polskiej sztuki. Był jedną z ważniejszych postaci sceny sztuki w okresie po 1945 roku. Dlatego w 2020 uczelnia postanowiła uczcić jego pamięć organizując w 2022 I edycje Biennale im. Prof. Józefa Szajny. Poziom przesłanych prac był niezwykle wysoki. Jury zaskoczyło ogromna świadomość twórcza studentów, a trzeba podkreślić, że temat nie był łatwy. Prace zachwycają swoją urodą, ale przede wszystkim inteligentnym i przemyślanym przesłaniem.
jest to międzynarodowy projekt, który powstał w 2021 z inicjatywy dr Patrycji Longawy. Co roku studenci z wielu uczelni mierzą się z tematem przewodnim każdej edycji. Zarówno studenci jak i wykładowcy wspólnie tworzą prace z zakresu ilustracji czy plakatu. Realizując tą inicjatywę WSIiZ współpracował z ponad 20 uczelniami z wielu stron świata.
dr hab.
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie Graficzne.
Kierownik Katedry Projektowania Graficznego.
Adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego. Zajmuje się plakatem oraz ilustracją. Jej prace prezentowane były na około 400 wystawach w kraju i zagranicą. Zdobyła około 80 nagród i wyróżnień.
dr
Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika Komputerowa i Produkcja Multimedialna. Prowadzi zajęcia związane z m.in. projektowaniem infografik, oprogramowaniem graficznym, tworzeniem scenariuszy i storyboardingiem.
dr
Doktor sztuk plastycznych (Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu). Współpracuje z Katedrą Projektowania Graficznego i Zakładem Grafiki Komputerowej. Prowadzi zajęcia związane z m.in. wzornictwem przemysłowym, psychofizjologią widzenia, technikami przekazu, identyfikacją wizualną.
dr
Adiunkt w Zakładzie Grafiki Komputerowej. Prowadzi zajęcia związane z m.in. animacją, digital paintingu, grafiką multimedialną, wykorzystaniem sztucznej inteligencji w sztuce.
mgr
Magister Sztuk Wizualnych, specjalizacja Malarstwo, wydział Sztuki. Technik Konserwacji i Wyrobów Snycerskich. Brała udział w ponad 60 wystawach w kraju i za granicą.
Grafika kreatywna
Wybierz specjalność opierającą się na rozwoju umiejętności kreatywnych, popartych szeroką wiedzą w zakresie projektowania graficznego, i nastawioną na kreatywne formy projektowania graficznego – przeznaczone do druku. Powstała m.in. w wyniku rosnącego zapotrzebowania rynku pracy na grafików kreatywnych i artystów, których praca wymaga dużej wiedzy w zakresie grafiki oraz ogromnych pokładów kreatywności. Jako absolwent specjalności nauczysz się tworzyć grafikę projektową i artystyczną.
Cyfrowe
formy projektowe i branding
Rośnie zapotrzebowanie na projektantów graficznych, zajmujących się tworzeniem na potrzeby działań w Internecie. Wybierz specjalność nastawioną na formy cyfrowe i Branding, która nauczy Cię projektowania UX, stron internetowych oraz reklam na potrzeby środowiska cyfrowego, m.in. – Google Ads i Facebook Ads. Zdobędziesz również wiedzę o tym, jak projektować dla mediów cyfrowych i Internetu.
Motion design
i produkcja multimedialna
Chcesz nauczyć się jak obrabiać dźwięk, tworzyć animacje 2D i 3D, elementy wideo, kreatywne filmy oraz inne formy multimedialne? Postaw na specjalność, która nauczy Cię jak: wzbogacać obraz elementami dźwiękowymi lub muzyką, napisać scenariusz, a następnie konstruować obrazy, by odbiorca w łatwy sposób odczytywał treści za pomocą obrazu i dźwięku. Dowiedz się, jak w kreatywny sposób łączyć techniki i tworzyć formy mocno intermedialne i posiądź zaawansowaną wiedzę z zakresu projektowania 3D.
Technologie
IoT – Internetu Rzeczy
Chcesz sprawnie projektować i implementować systemy związane z technologią Internetu rzeczy? Postaw na specjalność, będącą odpowiedzią na aktualne trendy technologiczne.
Dołącz do Dnia Otwartego Online!
840 zł
Tryb niestacjonarny
Listopad 2024
Odkrywaj możliwości! Zapisz się do grupy na Facebooku
Zarejestruj się TUTAJ
Dołącz do dokumentów kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego* (100 zł**) i opłaty rekrutacyjnej (85 zł).
Dokumenty złóż osobiście lub wyślij pocztą tradycyjną do Działu Rekrutacji WSIiZ (Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pokój RA8).
* Absolwenci WSIiZ są zwolnieni z opłaty wpisowego.
** W przypadku rezygnacji przed końcem rekrutacji, na wniosek kandydata przysługuje zwrot wpisowego w wysokości 100 zł.
Wyniki pojawią się w panelu rekrutacyjnym kandydata.