W dniach 30.11.2023 – 01.12.2023 w Monachium odbył się „Start For Future SFF European Megatrends Summit”, zorganizowany przez Munich University of Applied Sciences (HM Hochschule München). Konferencja poświęcona została kluczowym wyzwaniom w badaniach nad ekosystemami przedsiębiorczości z uwzględnieniem problematyki zrównoważonego rozwoju.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli 23 krajów. Udział w niej wzięli naukowcy reprezentujący ośrodki akademickie m.in. z Włoch, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, a także Irlandii, Szkocji, Grecji, Bośni i Hercegowiny, Rumunii oraz Bułgarii. Katedrę Przedsiębiorczości WSIiZ reprezentowali dr hab. Tomasza Skica, prof. WSIiZ, oraz dr Łukasz Cywiński. Zaprezentowali oni wyniki badań katedralnych na temat potencjału przedsiębiorczości studenckiej oraz zjawiska job shopping. Konferencja była okazją dla wymiany poglądów, nawiązania kontaktów, a także upowszechnienia wyników badań zespołu Katedry Przedsiębiorczości WSIiZ na forum międzynarodowym.

Konferencja Start For Future SFF European Megatrends Summit wykraczała poza ramy tradycyjnego wydarzenia naukowego. Summit łączył elementy tradycji uniwersyteckich z innowacji dotyczącymi projektowania badań naukowych oraz prezentowania ich wyników na forum międzynarodowej społeczności akademickiej. Jedną z innowacji były warsztaty oparte na metodologii „Co-Creation Approach” zakładające multidyscyplinarne podejście do rozwiązywania problemów naukowych przez zespoły badawcze złożone z ekspertów reprezentujących odmienne dyscypliny naukowe.

Udział w konferencji otworzył przed WSIiZ możliwości włączenia się w nowe, międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe realizowane przez uznane w Europie ośrodki naukowe. Wymienić tu należy chociażby University of Economics Varna, University of Pisa, University of Macedonia, Ghent University, czy Edinburgh Napier University. Udział w Summit był także szansą na promowanie potencjału naukowego pracowników WSIiZ w europejskich ośrodkach akademickich przyczyniając się tym samym do wzmacniania pozycji Uczelni jako rozpoznawalnego w Europie ośrodka badań nad przedsiębiorczością.