W czwartek, 16.11.2023, o godzinie 20:00 odbyło się pierwsze w semestrze zimowym spotkanie Koła Naukowego Sztuki i Malarstwa Cyfrowego. Koło zajmuje się eksploracją szeroko pojętego medium sztuki cyfrowej, w tym głównie malarstwa cyfrowego (digital paintingu) i różnych odsłon grafiki 3D, a także nowych, eksperymentalnych narzędzi i technologii, ważnych z perspektywy multimedialnego artysty cyfrowego.

Spotkanie odbyło się w formule zdalnej. Studentów przywitali: lider Mariusz Chorąży, opiekun dr Mikołaj Birek oraz współpracująca z kołem mgr Izabela Lenczowska. W trakcie spotkania omówiony został tryb działania Koła Naukowego Sztuki i Malarstwa Cyfrowego, przedstawiony zostały też wstępny plan aktywności, tj. warsztaty z oprogramowania i technik kreacji cyfrowej, wspólne działania artystyczne, spotkania i wykłady, wyjścia i wyjazdy na wystawy i wydarzenia artystyczne, reprezentowanie koła na dniach otwartych uczelni i udział w konkursach.

Po raz pierwszy kandydatom zostało przedstawione także zadanie rekrutacyjne. Warunkiem rozpatrzenia kandydatury jest wykonanie zadania rekrutacyjnego do wtorku 28.11.2023 i przesłania go wraz z niewielkim portfolio własnych prac na adres kolonaukowesimc@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona.

Prezentacja zawierająca brief dla kandydatów znajduje się TUTAJ.
Zainteresowanych zapraszamy także do dołączenia do grupy na Facebooku.