Przedstawiciele Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania wzięli udział w drugim międzynarodowym spotkaniu projektowym dotyczącym projektu SEED: Sustainable Entrepreneurship in EDucation. Inicjatywa ta zrzesza pięciu partnerów z czterech krajów: Islandii, Portugalii, Litwy oraz Polski. Spotkanie odbyło się w dniach 24-25 października 2023 r w portugalskim mieście Guarda.

Celem projektu jest wsparcie zdolności cyfrowych i ekologicznych sektora szkolnictwa wyższego poprzez zwiększenie kompetencji cyfrowych edukatorów i opracowanie zestawu innowacyjnych narzędzi dydaktycznych (promujących zrównoważony rozwój), skierowanych do nauczycieli akademickich.

Kształcenie studentów z zakresu przedsiębiorczości to nie tylko rozwijanie ich umiejętności biznesowych, ale także kształtowanie świadomości zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorcy jutra powinni być nie tylko skuteczni, ale także odpowiedzialni społecznie i ekologicznie. Wiedza, którą posiadają nauczyciele, ma kluczowe znaczenie w przekazywaniu tych wartości studentom. To pozwala na kształtowanie nowego pokolenia przedsiębiorczych liderów z zorientowanym na odpowiedzialność podejściem do biznesu i społeczeństwa – podkreśla Justyna Żyła, kierownik projektu.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jest koordynatorem projektu. Szczegółowe informacje na temat inicjatywy można uzyskać odwiedzając stronę projektu.