Pierwsza międzynarodowa konferencja naukowa z obszaru kosmetologii pt. „SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY – recent findings on cosmetology” odbędzie się 24 kwietnia br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest PTCK – Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów oraz IFSCC – the International Federation of Societies of Cosmetic Chemists. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania została patronem wydarzenia.
Prelegentami konferencji SCIENCE FOR PERSONAL CARE & BEAUTY – recent findings on cosmetology będą eksperci branży kosmetycznej z całego świata – zarówno przedstawiciele środowisk naukowych, jak i biznesu. Wśród nich – architekci sukcesów kosmetycznych marek globalnych, a także twórcy innowacyjnych przedsięwzięć polskiego pochodzenia.
Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia 2023, w godzinach 9:30 – 17:00 w Hotelu InterContinental przy ul. ul. Emilii Plater 49 w Warszawie. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest TUTAJ.
Wystąpienia zostały podzielone na cztery bloki tematyczne:
- nadchodzące wyzwania regulacyjne dla branży kosmetycznej
- technologia – przyszłość receptur kosmetycznych
- ochrona skóry – kluczowe aspekty
- ocena bezpieczeństwa – szanse i wyzwania
Patronami konferencji zostali: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie (WSIZ), Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD) oraz Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Z ramienia WSIiZ udział wezmą: mgr Małgorzata Sokół – Prodziekan Kolegium Medycznego ds. kierunku Kosmetologia, Paulina Lechwar – Sekretarz Katedry Kosmetologii Kolegium Medycznego oraz Magdalena Lasota – Opiekun Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek Kolegium Medycznego.
Zapraszamy do zapoznania się z agendą konferencji.
Konferencja skierowana jest szczególnie do:
- pracowników ośrodków akademickich,
- osób związanych z przemysłem kosmetycznym tj. pracowników działów R&D, technologów, pracowników działów produkcyjnych i kontroli jakości, osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa kosmetyków, mikrobiologów,
- studentów i doktorantów kosmetologii i kierunków pokrewnych
Patronami medialnymi konferencji są najważniejsze media branżowe, a wśród nich: Biotechnologia, Chemia i Biznes, Przemysł Kosmetyczny, SOFW Journal, Świat Przemysłu Kosmetycznego, Wiadomości Kosmetyczne, Wirtualne Kosmetyki.
O IFSCC
Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Chemików Kosmetologów, która działa od roku 1959 i zrzesza 51 towarzystw kosmetologicznych reprezentujących 81 krajów. Celami IFSCC są, m. in. rozwój nauki o kosmetykach, pomoc w podnoszeniu statusu zawodowego nauki i technologii kosmetycznej, zachęcanie do prowadzenia podstawowych prac badawczych przez uniwersytety i niezależnych pracowników. IFSCC cele te realizuje poprzez zapewnienie i promowanie programów oraz działań edukacyjnych i naukowych, organizację szkoleń i kongresów.
W środowisku kosmetologów i chemików kosmetycznych znane i wysoko cenione są publikacje IFSCC o charakterze naukowym i technicznym. Znajdą je Państwo pod adresem http://www.kosmet.com. KOSMET jest najbardziej wszechstronną na świecie internetową bazą, specjalizującą się w informacjach z obszaru nauki i przemysłu kosmetycznego. KOSMET koncentruje się na nauce i technologii kosmetycznej, dermatologicznej, toksykologicznej oraz publikacjach naukowych związanych z kosmetyką. To tu członkowie IFSCC zyskują możliwość bezpłatnego pobierania pełnych wersji dokumentów. Członkostwo w IFSCC możliwe jest tylko poprzez członkostwo w organizacji krajowej.
O PTCK
Polskie Towarzystwo Chemików Kosmetologów (PTCK), będące kontynuatorem Polskiego Towarzystwa Kosmetologów, zostało utworzone w roku 2021, w odpowiedzi na liczne pytania i zapotrzebowanie zgłaszane przez osoby związane z przemysłem kosmetycznym i środowiskami akademickimi. Na czele grupy inicjującej powołanie organizacji stanął zmarły niedawno prof. Jacek Arct – nestor polskiej kosmetologii – wieloletni wykładowca chemii kosmetycznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, konsultant naukowy, były prezes Polskiego Towarzystwa Kosmetologów (PTK), twórca i wieloletni rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Z dyskusji narodził się pomysł powrotu do idei wspaniale prosperującego w przeszłości Polskiego Towarzystwa Kosmetologów i powołanie do życia na jego wzór nowej organizacji. Utworzyło ją 20 uczestników zebrania założycielskiego. Wielu z nich, to dawni członkowie PTK. PTCK od roku 2022 jest członkiem IFSCC. Istnienie towarzystwa, które łączy ludzi nauki ze środowisk akademickich z ludźmi nauki działającymi w przemyśle, jest bardzo potrzebne obu sferom. Tu nauka spotyka się z biznesem!