Studenci  kierunku Aviation Management zyskują dostęp do kolejnych specjalistów z branży lotniczej – WSIiZ podpisała umowę z Mazowieckim Portem Lotniczym Warszawa-Modlin.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin to lotnisko stworzone z myślą o przewoźnikach niskokosztowych oraz obsłudze przewozów czarterowych. Obsługuje przewozy krajowe i międzynarodowe krótkiego i średniego zasięgu. W okresie pierwszego dziesięciolecia swojego funkcjonowania (2012-2022) z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało ponad 21 milionów pasażerów, zaś w 2023 roku obsłużono 3,4 mln pasażerów, tj. o blisko 9 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

W ramach partnerstwa przewiduje się szereg działań, m.in. konsultacje dotyczące efektów uczenia się, planów studiów i programów kształcenia dla ścieżek lotniczych. Ponadto studenci WSIiZ będą mogli realizować swoje praktyki studenckie w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin. Umowę o współpracy podpisali 18 marca br. Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, oraz dr Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Jestem przekonany, że MPL Warszawa-Modlin skorzysta na tej relacji m.in. jako potencjalny pracodawca – poprzez lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów do wymogów współczesnego rynku pracy i oczekiwań wobec nich – mówi dr Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Od kilkunastu lat kształcimy w zakresie zarządzania lotnictwem. Nasi absolwenci Aviation Management posiadają wiedzę, umiejętności i kompetencje cenione na rynku pracy. Taki efekt jest możliwy dzięki współpracy z firmami i instytucjami sektora lotniczego. Tym bardziej cieszymy się z nawiązanego dziś porozumienia z Portem Lotniczym Warszawa-Modlin  – dodaje dr inż. Izabela Cichocka, Prodziekan Katedry Zarządzania ds. anglojęzycznych studiów na kierunku Zarządzanie.

Nawiązanie współpracy umożliwi obu stronom łatwiejszą, szybszą i trafną odpowiedź na nowe wyzwania, jakie stawia przed nami zmieniająca się rzeczywistość – dzięki łączeniu wiedzy, zasobów i umiejętności obu Partnerów.