Ochrona własności intelektualnej to tematyka webinaru organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji we współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas wydarzenia online uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony własności intelektualnej, w tym procedurami zgłoszenia wynalazków.

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w webinarze skierowanym do przedstawicieli podkarpackich uczelni, kadry naukowej prowadzącej projekty badawcze, działalność badawczo-rozwojową, pracowników jednostek naukowych, doktorantów, studentów, zainteresowanych zagadnieniami ochrony własności intelektualnej.

Webinar pt. „Ochrona własności intelektualnej źródłem przewagi organizacji opartej na wiedzy” odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00-12:00 w przestrzeni wirtualnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja uczestnictwa za pośrednictwem platformy GetResponse. Liczba miejsc jest ograniczona.

Agenda:

1. System ochrony własności intelektualnej.
  2. Strategia ochrony własności intelektualnej.
  3. Narzędzia wsparcia dla innowatora.
  4. Proces zgłaszania wynalazku – aspekty praktyczne.

Prelegenci:

• Agnieszka Dudzińska – Naczelnik Wydziału, Departament Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej; Urząd Patentowy RP

Od 8 lat współtworzy i rozwija profesjonalne Centrum Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej w Urzędzie Patentowym RP, gdzie obecnie kieruje pracą grupy konsultantów. Specjalizuje się w dziedzinie ochrony własności intelektualnej ze szczególnym naciskiem na własność przemysłową. Nie są jej obce powiazania i granice pomiędzy ochroną prawno-autorską jak też ochroną prawa konkurencji. Swoją wiedzą wspiera przedsiębiorców w odkrywaniu świata własności intelektualnej i możliwości jakie niesie za sobą odpowiednia ochrona praw na dobrach niematerialnych.

• Piotr Wiatrowski – Główny Specjalista, Departament Innowacyjności i Komunikacji; Urząd Patentowy RP

Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze handlu międzynarodowego oraz krajowego, branży retali, obsłudze klienta oraz administracji publicznej. Absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej skierowanych do różnych grup słuchaczy, organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania do nowych zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej w ramach programu SME Fund skierowanymi do przedsiębiorców a także  śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej.

Każdy uczestnik, który wyrazi chęć, otrzyma zaświadczenie udziału w szkoleniu.