Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odwiedzili naukowcy z Uniwersytetu Konstantyna Filozofa w Nitrze na Słowacji. Dla studentów filologii angielskiej poprowadzili wykład na temat „Manipulacji w mediach w kulturze 3.0”.

Prof. Peter Mikuláš i dr Alena Mikulášová odwiedzili naszą uczelnię w pierwszym tygodniu maja br. Oboje są stypendystami z Uniwersytetu Konstantyna Filozofa w Nitrze na Słowacji, który jest naszym wieloletnim partnerem. Poprowadzili wykład na temat „Manipulacji w mediach w kulturze 3.0” dla studentów filologii angielskiej w ramach zajęć Communication Studies prowadzonych przez dr Iwonę Leonowicz-Bukałę.

Celem wykładu było podzielenie się ze studentami zaobserwowaną stopniową relatywizacją występującą między rzeczywistością a fikcją w mediach. W wykładzie posłużono się historycznymi przykładami tego zjawiska, które sięgają początków rozwoju komunikacji medialnej. W celu przybliżenia badanego zjawiska naukowcy przytoczyli oraz zaprezentowali słuchaczom różne współczesne techniki kreacji medialnej.