Nauka języka polskiego i rozmówki w języku angielskim, a także malowanie twarzy i wyjście na kręgle – to propozycje dla ukraińskich dzieci. Dorośli nadal mogą korzystać z porad prawnych i psychologicznych oraz brać udział w kursach językowych. W tym tygodniu w ramach działającej we WSIiZ świetlicy „Przyjdź i odpocznij, Nauka, relaks, zabawa” zaplanowane są także pokazy filmowe, strefa relaksu przy kawie i posiłku oraz możliwość korzystania ze stanowisk komputerowych.

We WSIiZ odbywają się również zajęcia artystyczne w ramach programu „Marzenia Mamy”. Podczas warsztatów dzieci uczą się, jak odnaleźć się w nowej i trudnej dla nich sytuacji, a także poprzez rozwój emocjonalny i twórczy budować wiarę w siebie. Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-14 lat. Za realizację programu odpowiadają Fundacja Artystyczna Podróż Hestii wraz z Fundacją Integralia, we współpracy z artystami i terapeutami (Zobacz więcej).

WSIiZ prowadzi także we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Rzeszowie kursy języka polskiego dla bezrobotnych i zarejestrowanych uchodźców z Ukrainy. Takie osoby po zarejestrowaniu się w PUP są kierowane na rozpoczynające się cyklicznie kursy językowe. Zajęcia odbywają się w rytmie 3 godziny dziennie przez 3 kolejne tygodnie – łącznie 15 dni (Zobacz więcej).

Zobacz Regulamin świetlicy.

Świetlica „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” działa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie już 12. tydzień (zobacz komunikat o otwarciu świetlicy). Inicjatywa opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z osobami i instytucjami, które pomogą nam poszerzyć ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, jak i z firmami i punktami gastronomicznymi, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla naszych gości. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy pod adresem: iq@wsiz.edu.pl.

Partnerzy 12. tygodnia świetlicy „Przyjdź i odpocznij”:

Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie