Dzieci z Ukrainy uczyły się, jak odnaleźć się w nowej i trudnej dla nich sytuacji, a także poprzez rozwój emocjonalny i twórczy budować wiarę w siebie. Grupa ERGO Hestia realizowała program „Marzenia Mamy”, którego celem było wsparcie w procesie adaptacyjnym dzieci i ich mam, uciekających przed wojną w Ukrainie. Warsztaty dla dzieci w wieku 5-14 lat odbywały się w wielu miastach Polski. W Rzeszowie ubezpieczyciel współpracował z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania.

W Rzeszowie znajduje się wielu uchodźców z Ukrainy. Program „Marzenia Mamy” pozwalał choć w pewnym stopniu przezwyciężać ich trudności adaptacyjne. Współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była kluczowa w tak sprawnym zainaugurowaniu programu. Od pierwszych zajęć mamy wielu podopiecznych z Ukrainy – podkreśla Bożena Rzepka, Dyrektor Przedstawicielstwa Detalicznego ERGO Hestii w Rzeszowie.

Program warsztatów „Marzenia Mamy” zbudowany był w oparciu o założenia arteterapii – psychoterapii wykorzystującej dziedziny artystyczne. Celem zajęć było angażowanie dzieci do zabaw, w których dziecko poprzez kontakt ze sztuką mogło nabrać pewności siebie i dystansu. Warsztaty „Marzenia Mamy” były prowadzone przez polskich i ukraińskich doświadczonych edukatorów i arteterapeutów z udziałem artystów z Polski i Ukrainy.

Projekt przygotowany przez Fundacje Grupy ERGO Hestia doskonale wpisuje się w działania, jakie podejmujemy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla społeczności ukraińskiej. Nasze główne wsparcie kierujemy do naukowców oraz studentów z Ukrainy, ale inicjatywą, do której przywiązujemy dużą wagę jest także świetlica dla uchodźców. Jej celem od samego początku było stworzenie dla ukraińskich kobiet i ich dzieci spokojnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań i bycia ze sobą. Nasz projekt świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” ewoluuje. Coraz bardziej skupiamy się na ofercie wsparcia w postaci kursów językowych i warsztatów edukacyjnych, ale nie zapominamy także o sferze emocji i o pomocy psychologicznej dla najmłodszych. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że w naszej uczelni realizowany będzie tak wartościowy projekt, jakim są warsztaty artystyczno-terapeutyczne „Marzenia Mamy” – podkreślał w maju dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Podczas warsztatów „Marzenia Mamy” dzieci uczyły się poprzez kontakt ze sztuką i obcowanie z dziełami wielkich artystów. Dzieci mogły również uczestniczyć w zabawach samemu stając się artystami – malując, rysując, rzeźbiąc, tworząc własne dzieła sztuki. Efekty prac dzieci i młodzieży zostały zaprezentowane w Klubie Akademickim IQ w trakcie uroczystego wernisażu.

Wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży z Ukrainy, uczestników projektu „Marzenia Mamy” / „Mрії Mами” odbył się 29 czerwca br.

Podczas wernisażu głos zabrała Bożena Rzepka – Pełnomocnik Fundacji Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób z niepełnosprawnościami INTEGRALIA oraz dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ – Rektor Uczelni. Pamiątkowe dyplomy wręczyły małym Artystom terapeutki, które prowadziły zajęcia – Marta Wojtowicz-Błąd i Ewa Sondej. Nie zabrakło również tortu i lemoniadowego toastu. Wydarzenie uświetnił występ wokalistek z Ukrainy: Ireny Shara, DiDu oraz Victorii Chornej, a także występ musicalowy Akademii Aktorskiej „Artysta”, która od początku funkcjonowania świetlicy prowadziła we WSIiZ zajęcia muzyczne.

Zobacz relacje w mediach o programie „Marzenia Mamy”.

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów i wernisażu:

O ERGO Hestii:

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Od 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG, należący do największego reasekuratora: Munich Re.

Plakat: kredka która stanowi bryłę domu