Pracownicy WSIiZ wraz z zagranicznymi partnerami przygotowują bezpłatną edukacyjna grę językową online. Prace nad projektem rozwijającym kompetencje językowe Europejczyków potrwają jeszcze przez rok.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzani z siedzibą w Rzeszowie, wspólnie ze szkołami językowymi z Czech oraz Włoch, realizuje innowacyjny projekt polegający na stworzeniu edukacyjnej gry online. Jego celem jest zwiększenie kompetencji językowych u osób dorosłych. Istotnym aspektem wpływającym na innowacyjność projektu jest fakt, iż uczestnicy gry będą wcielali się w postacie podróżników w czasie, którzy odwiedzą poszczególne epoki i kraje europejskie. Takie rozwiązanie da graczom szansę nie tylko na zwiększenie umiejętności lingwistycznych, ale również na poznanie historii naszego kontynentu.

Badania dowodzą, iż uczenie się – oparte na grach i/lub wykorzystujące mechanizmy z gier – może być efektywniejsze od tradycyjnego nauczania, ponieważ zapewnia możliwości odkrywania i zdobywania nowej wiedzy i umiejętności przy jednoczesnym zwiększeniu motywacji do uczenia się oraz stawia ucznia w bardziej aktywnej roli w porównaniu z tradycyjnymi metodami. WSIiZ – jako wieloletni lider w dziedzinie nowoczesnych technologii w nauczaniu – od lat angażuje się w projekty, które bezpośrednio prowadzą do zwiększenia umiejętności i kompetencji studentów poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi TIK [red. Technologie informacyjno-komunikacyjne] – podkreśla Justyna Żyła, koordynator projektu ze strony WSIiZ.

Kurs zostanie opracowany dla czterech poziomów językowych. Wszystkie materiały będą otwarte, całkowicie bezpłatne i publicznie dostępne.
Projekt pn. „Euringlish. English language through european identyty” został sfinansowany ze środków programu Erasmus+.