Olaf Żuk, student II roku Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, otrzymał nagrodę główną w konkursie na najlepszy projekt plakatu przyrodniczego filmu dokumentalnego pt. „Gdy diabeł mieszkał za miedzą”.

Olaf Żuk o konkursie dowiedział się na zajęciach. Jestem ogromnie wdzięczny Panu dr hab. Marcinowi Szewczykowi, prof. WSIiZ, który jako pierwszy przekazał mi informację o założeniach konkursu, dzięki czemu miałem  czas na podjęcie decyzji o udziale w konkursie.  Zainspirowany tytułem pracy konkursowej szybko podjąłem wyzwanie. Od razu w głowie pojawiła mi się koncepcja wyglądu plakatu – opowiada nagrodzony student.

Co przedstawia zwycięski plakat?

Chcąc oddać charakter tytułu, musiałem stworzyć postać diabła, w taki sposób, aby nie powielać schematów. Zacząłem od ubrania go w skórę kozła, która moim zdaniem, mocno wiąże się z jego postacią. Następnym krokiem było stworzenie odpowiedniego klimatu całej sceny. Zdecydowałem, że kolorystyka będzie podobna do tej, którą możemy zaobserwować podczas zachodu słońca, dodając  przy tym czarne, mroczne, przynoszące niepokój chmury. Chcąc złożyć pracę w całość, zdecydowałem się na dodanie traw, które kojarzą mi się z miedzą, wspomnianą w tytule. Te wszystkie elementy sprawiły, że praca zyskała swój charakter oraz dopełnienie. Cieszę się, że moja praca zyskała uznanie jury – mówi Olaf Żuk.

Wytwórnia Filmów Oświatowych (WFO) jest producentem filmów łączącym wieloletnią tradycję i nowoczesność. Dorobek Wytwórni to ponad 4500 filmów obejmujących różne obszary tematyczne. Wiele z niech zaliczanych jest dziś do klasyki filmu polskiego. Obrazy wyprodukowane w Wytwórni zdobyły ponad 1200 nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych. WFO pełni swą misję nieprzerwanie od lat czterdziestych XX wieku, niezmiennie pod tym samym adresem przy ulicy Kilińskiego 210 w Łodzi.