Gościem październikowej „Rektorskiej kawy z Absolwentem” była Mufida Nazri – absolwentka kierunku Fizjoterapia w roku akademickim 2021-2022. Aktualnie zajmuje stanowisko Kierownika przychodni oraz Kierownika Medycznego Ośrodka Szkoleniowego dla Cudzoziemców w Centrum Medycznym Medyk, a także Kierownika Wypożyczalni Sprzętu Medycznego w Fundacji Medyk dla Zdrowia.

Na spotkaniu z Rektorem WSIiZ, dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ, oraz Prorektorem ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, dr hab. Konradem Szocikiem, prof. WSIiZ, opowiedziała o swoim obecnym miejscu pracy oraz obowiązkach – Jako Kierownik Przychodni w Centrum Medycznym Medyk do moich obowiązków należy nadzorowanie codziennej działalności placówki medycznej. Obejmuje to zarządzanie personelem, zapewnianie wysokiej jakości opieki nad pacjentami, koordynację w celu optymalizacji planów leczenia oraz obsługę zadań administracyjnych. Zajmuję się również opracowywaniem i wdrażaniem polityki kliniki i zapewnianiem zgodności z przepisami.

W Medycznym Centrum Szkoleniowym dla Cudzoziemców nadzoruję opracowywanie i realizację programów szkoleń medycznych dla międzynarodowych studentów. Moje zadania obejmują opracowywanie programów nauczania, współpracę z instruktorami, tak by szkolenia spełniały międzynarodowe standardy oraz zarządzanie relacjami z instytucjami partnerskimi. Zajmuję się również obowiązkami administracyjnymi, w tym procesami rekrutacyjnymi. Natomiast jako kierownik ds. wynajmu sprzętu medycznego odpowiadam za zarządzanie wynajmem, koordynację dostaw, konserwację sprzętu oraz obsługę umów i klienta, a także optymalizację procesów wynajmu – dodaje Mufida Nazri.

Od początku chciała studiować fizjoterapię. Decyzję o zapisaniu się do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania Mufida podjęła po ukończeniu szkoły w 2015 roku. Mimo że w ofercie nie było programu w języku angielskim, zdecydowała się studiować w języku polskim. W ten sposób stała się pierwszą azjatycką studentką w 2016 roku, która rozpoczęła studia na kierunku Fizjoterapia po polsku.

Mufida uważa, że studia we WSIiZ przełożyły się na jej aktualną karierę, ponieważ umożliwiły jej zdobycie szerokiej wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności w różnych dziedzinach.

Kształcenie stanowi fundament działalności zawodowej, przygotowując studentów do rozwiązywania złożonych problemów. Staże i praktyki umożliwiają zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz zdobycie doświadczenia i kontaktów zawodowych. We WSIiZ studenci mają okazję współpracować z profesorami i specjalistami, co sprzyja budowaniu sieci kontaktów, przydatnych w przyszłym zatrudnieniu i współpracy – podkreśliła Mufida.

Spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.