„Architektura a kosmos. Jak urządzić wygodne mieszkanie na Marsie?” to temat wtorkowego webinaru organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. O tym, czym jest architektura na Ziemi, a czym w kosmosie opowie Wiktoria Dziaduła.

„Webinar skierowany jest do studentów i osób związanych z ogólnie pojętą architekturą i budownictwem, a także do wszystkich zainteresowanych przestrzenią kosmiczną i futurystycznymi rozwiązaniami. Podczas godzinnej prelekcji usłyszymy jak planować życie w innych warunkach, gdzie ogranicza nas tylko wyobraźnia, odmienne warunki klimatyczne, a także niebezpieczeństwa, których nie spotkamy w naszych ekosystemach” – mówi Kacper Moczarny, Project Manager Zespołu Edukacji i Animacji w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Wiktoria Dziaduła jest studentką drugiego roku studiów magisterskich na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także działa w Radzie Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Obecnie pracuje nad projektem dyplomowym na temat analogowych habitatów kosmicznych. Rozwija się również jako liderka w Studenckim Forum Business Centre Club w Katowicach.

Spotkanie z Wiktorią Dziadułą odbędzie się we wtorek, 15 grudnia, o godzinie 12:00 w przestrzeni wirtualnej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja uczestnictwa za pośrednictwem platformy GetResponse.

webinar