Mgr inż. Michał Wichrowski, kierownik Zakładu Zarządzania Lotnictwem, wziął udział w konferencji dotyczącej współpracy Polskich Portów Lotniczych (PPL) i spółek zależnych z uczelniami wyższymi w zakresie edukacji lotniczej. Wydarzenie zostało zorganizowanie przez PPL, który jest właścicielem i zarządzającym m.in. Portem Lotniczym Chopina w Warszawie, a odbyło się 23 listopada br.

W czasie konferencji toczyła się dyskusja na temat programów edukacyjnych, wspólnych inicjatyw, praktyk studenckich i wsparcia operacyjnego lotnisk przez studentów w sezonie letnim.

Porty lotnicze są idealnym miejscem dla studentów, aby stawiać pierwsze kroki w branży lotniczej i dokładnie zobaczyć, jak wygląda ona od środka. Sezon wakacyjny, to okres o największym natężeniu ruchu lotniczego i zapotrzebowania na pracowników na lotniskach oraz przerwy od zajęć na uczelniach. W związku z powyższym jest to optymalne rozwiązania dla studentów i podejmujemy wszelkie działania, aby już od kolejnych wakacji studenci mogli nie tyko odbyć swoje obligatoryjne praktyki, ale przede wszystkim rozpoczęli swoją karierę w fascynującej branży lotniczej – mówi mgr inż. Michał Wichrowski, kierownik Zakładu Zarządzania Lotnictwem, który w imieniu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczył w spotkaniu.

Źródło: V4+ Airports Association