KU AZS WSIiZ pierwszy raz w historii zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. To pierwszy tak duży sukces klubu sportowego z naszej Uczelni.
Pierwsze i drugie miejsce zajęły odpowiednio: Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska.

W tym roku Gala AZS podsumowująca zakończony sezon w ramach współzawodnictwa sportowego szkół wyższych województwa podkarpackiego XXII edycji 2020/21 odbyła się w Kielnarowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich podkarpackich uczelni, na czele z Rektorami, Prorektorami, Kanclerzami, Kierownikami Studiów WF, trenerami i działaczami AZS. Departament Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego reprezentowała Pani Ewelina Dec. Na Gali obecny był również Marek Rząsa – Poseł na Sejm RP, Wilhelm Woźniak – Wójt Gminy Krasne oraz Krzysztof Staszewski – Prezes Podkarpackiego Funduszu Rozwoju Rzeszów. Gości z ramienia naszej Uczelni przywitał dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ – Prorektor WSIiZ ds. Nauczania.

W trakcie Gali AZS została podsumowana tegoroczna aktywność podkarpackich uczelni. Klasyfikacja generalna w sezonie 2020/21 przedstawia się następująco:

1. Uniwersytet Rzeszowski – 281 pkt.
  2. Politechnika Rzeszowska – 272 pkt.
  3. WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE – 192,5 pkt.
  4. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie – 166 pkt.
  5. Uczelnia Państwowa w Sanoku – 29 pkt.
  6. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu – 28 pkt.
  7. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji – Rzeszowska Szkoła Wyższa – 9 pkt.

W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja uczelni?

Uczelnie walczą między sobą przez cały rok akademicki zdobywając punkty na imprezach sportowych rangi Akademickich Mistrzostw Podkarpacia. Suma zdobytych punktów klasyfikuje odpowiednie miejsca po zakończeniu sezonu. W tym roku nasz KU AZS WSIiZ zajął kapitalne, historyczne III miejsce, plasując się tylko za takimi potęgami jak UR i PRZ! – cieszy się mgr Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu WSIiZ i dodaje: Oczywiście ten sukces to przede wszystkim zasługa naszych wspaniałych Studentów, trenujących w poszczególnych sekcjach.

Podczas gali wręczone zostały także Wiktory, czyli statuetki dla osób, które w znacznym stopniu były zaangażowane w przeprowadzenie XXII edycji zmagań sportowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. pracownicy oraz studenci WSIiZ: mgr Piotr Grabowski, mgr Michał Środa, Marta Mysko i Dominika Maziarek.

Gala AZS była także doskonałą okazją do uhonorował wieloletnich działaczy AZS medalem za zasługi dla Zarządu Środowiskowego AZS w Rzeszowie. Z naszej Uczelni medal z rąk dra Janusza Zielińskiego, Prezesa Zarządu Środowiskowego AZS odebrał mgr Damian Liśkiewicz, Kierownik Zakładu WF WSIiZ, Prezes KU AZS WSIiZ.