Paweł Tkaczyk podczas pierwszej na InternetBeta prezentacji. Zdjęcie: Piotr Kordyś
– Zaufanie – to słowo, od którego chciałbym zacząć moje wystąpienie. Państwo zaufali naszej uczelni, bo jeszcze tydzień przed początkiem tej konferencji, jej program nie był opublikowany, a jednak państwo przybyli – mówił na otwarcie „Bety” dr Andrzej Rozmus, prorektor ds. nauczania WSIiZ – Mam nadzieję, że to będą udane trzy dni – dodał.
To już VIII edycja konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nad całością pieczę sprawuje Mateusz Tułecki, pomysłodawca i twórca InternetBety. W tym roku gościem tego wydarzenia był także Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl.
– Województwo Podkarpackie jest zderzeniem nowoczesności i innowacyjności z tradycyjnym światopoglądem i konserwatyzmem, co daje dobre efekty – stwierdził Władysław Ortyl. – Wielu informatyków pochodzi właśnie z naszego regionu, w czym ogromną rolę odegrał także WSIiZ – dodał.
Pierwszym prelegentem podczas tegorocznej InternetBety 2016 był Paweł Tkaczyk, który mówi o sobie, że zarabia na życie opowiadaniem historii. W swoim wystąpieniu omówił kwestie skutecznego marketingu, jego możliwości, ale i trudności i zagrożenia z nim związane. Mówił o tym, jak prosto i jasno mówić i pisać o rzeczach trudnych, technicznych i "nie do pojęcia".
– Skuteczna komunikacja to wąska ścieżka. Jeśli wiemy zbyt mało, to zaczynamy używać formułek, natomiast gdy wiemy zbyt dużo, to grozi nam klątwa wiedzy, przez którą przestajemy mówić w sposób zrozumiały. Optymalne wyjście leży pomiędzy tymi dwoma zagrożeniami – tłumaczył Tkaczyk.
Tego dnia wystąpili także m.in.: Marcin Szeląg, który opowiedział o startupach z perspektywy inwestora; Rafał Masny (AbstachujeTV) mówił o współpracy z tzw. influencerami, którzy mają być lepszym wyborem na twarze marki, niż celebryci, bo dają i zasięg i dobre treści; Maciej Budzich omówił natomiast kwestię skutecznego wykorzystywania materiałów wideo podczas prezentacji.
Wykłady wygłoszone przez specjalistów to nie jedyne atrakcje, jakie czekały na uczestników „Bety”. Podczas przerw kawowych istniała możliwość prywatnej rozmowy z prelegentami, zagrania w gry z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości czy wzięcia udziału w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Steve’a Nasha – trzykrotnego mistrza świata DJ-ów.
Przed nami jeszcze dwa dni konferencji, podczas której wystąpią jeszcze m.in. Daniel Aduszkiewicz, Paweł Sala, Tomasz Gębala. W sumie w tegorocznej edycji wystąpi ponad 60 prelegentów.
Zdjęcia z konferencji dostępne są na Facebooku InternetBety.