Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród wynosi  15 000 PLN.

HackCarpathię organizują wspólnie Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni – nie tylko osoby z umiejętnościami technicznymi, ale również ci, którzy programować nie potrafią, ale chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu innowacyjnych projektów.

Uczestnicy będą realizować zadania w dwóch kategoriach:

1.Gaming: szeroko rozumiana kreatywność w dziedzinie gier komputerowych.
2.Inteligentne Specjalizacje Województwa Podkarpackiego: projekty związane z obszarami: lotnictwo i kosmonautyka, poprawa jakości życia i ochrona zdrowia, innowacje w motoryzacji, informacja i telekomunikacja.

Szczegóły przedstawili na konferencji prasowej, która odbyła się 27 lutego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie,  władze i pracownicy WSIiZ i PCI.

Naszą misją jest, aby łączyć świat akademicki oraz praktyczny i biznesowy – hackathony to jedno z narzędzi, które świetnie sprawdza się w tym aspekcie. Od lat tworzyliśmy je na naszej uczelni, teraz zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wydarzenia na skalę ogólnopolską mówi Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, inicjator HackCarpathia.

Podkarpackie Centrum Innowacji to kreatywna przestrzeń dla młodych mieszkańców naszego województwa. Jesteśmy otwarci na ich pomysły i posiadamy determinację do tego, by wspierać ich rozwój. Dlatego bardzo cieszymy się, że wspólnie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, jeszcze szerzej otwieramy drzwi PCI dla utalentowanych ludzi, którzy szukają okazji do zaprezentowania swojego potencjał – podkreśla Prezes Zarządu PCI Michał Tabisz.

Mamy duże doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń, łączących zdolnych młodych ludzi. Kształcimy na wielu kierunkach studiów w sposób praktyczny i wiemy, że  łączenie wiedzy, umiejętności, talentów i wsparcia ze strony mentorów z biznesu gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań  – zwraca z kolei uwagę Barbara Przywara, Prorektor WSIiZ ds. Nauczania.

HackCarpathia zapewni inspirujące środowisko do pracy, dostęp do mentorów oraz możliwość uczestnictwa w bezpłatnej konferencji z prezentacjami prowadzonymi przez doświadczonych prelegentów. Aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy, liczba miejsc jest ograniczona do 200 – informuje dr Maciej Ryś, Adiunkt we WSIiZ, pomysłodawca Smogathonu oraz HackYeah.

Hackathon to wydarzenie podczas którego uczestnicy rozwiązują konkretne wyzwanie lub grupę wyzwań. Wbrew powszechnej opinii, takie wyzwanie nie musi opierać się o informatykę czy programowanie, a często chodzi o tematy społeczne, takie jak ekologia, medycyna czy pomoc osobom niepełnosprawnym.

Uczestnictwo jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, zarówno studentów, licealistów, osób pracujących oraz związanych z Województwem Podkarpackim. Zespoły o składzie od 1 do 6 osób mogą się rejestrować indywidualnie lub grupowo na stronie http://hackcarpathia.pl/. Każdy zaakceptowany uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału.

Data i Miejsce: 6-7 kwietnia 2024 roku w Podkarpackim Centrum Innowacji, Rzeszów.
Pula Nagród: 15 000 PLN.