Wszystko rozpoczęło się w roku 2000. Od tamtego czasu już setki studentów wyjechało na wymiany zagraniczne w ramach Programu Erasmus. Od nowego roku akademickiego Uczelnia przygotowała nowe możliwości. Warto z nich skorzystać.

Pierwsze oznaki zmian widać już na stronie internetowej. Po wpisaniu w wyszukiwarkę adresu: www.erasmus.wsiz.edu.pl dostaniemy się na nowoczesny i przyjazny dla oka serwis. – Z przyjemnością zapraszam do obejrzenia nowego portalu poświęconego w całości Programowi Erasmus LLP realizowanego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – mówi Marta Sikorska-Rokita, koordynator programu. Nowy serwis internetowy prezetuje ofertę wyjazdów, studiów i podpowiada, jak się do tego wszystkiego załapać. Można też dzielić się swoimi wrażeniami z wymian i doświadczeniami nabytymi podczas wyjazdów.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczestniczy w programie Erasmus od roku akademickiego 2000/2001. Głównym celem programu jest podnoszenie poziomu kształcenia i wzmacnianie jego europejskiego wymiaru w szkołach wyższych, głównie poprzez rozszerzanie wymiany studentów i kadry naukowo-dydaktycznej w Europie.