Studenci, którzy ukończyli trzyletni program studiów licencjackich na kierunku Zarządzania mogą wyjechać do Stanów Zjednoczonych i zdobyć drugi dyplom w zaledwie jeden rok akademicki. Takie możliwości daje umowa pomiędzy Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz amerykańską prywatną szkołą wyższą Hartwick College (Oneonta, stan Nowy Jork).

Double Degree to program oferujący roczne studia w Stanach Zjednoczonych. Studenci WSIiZ, którzy wezmą udział w programie Double Degree, po uzyskaniu 30 kredytów USA (odpowiednik ECTS) w Hartwick College, otrzymują amerykański tytuł Bachelor of Business Administration.

Informacje o Uczelni

Hartwick College jest jedną z najstarszych uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych. College oferuje 40 kierunków i programów dla 1200 studentów studiów licencjackich. Administracja biznesowa konsekwentnie plasuje się na liście trzech najlepszych kierunków uczelni. Hartwick College znany jest z oferowania licznych krótkoterminowych możliwości studiowania za granicą. Uczelnia jest także liderem w USA w trzyletnich programach maturalnych.

Uczelniany Kampus położony jest u podnóża gór Catskill. Z Hartwick rozciąga się widok na dolinę Susquehanna o długości 30 mil. Pobliski kampus Pine Lake College oferuje bogate, naturalne zaplecze rekreacyjne. Jedna trzecia uczniów Hartwick rywalizuje w międzyuczelnianych sportach lekkoatletycznych. Wszyscy studenci korzystają z prawie 75 klubów i organizacji studenckich, w tym zrzeszeń i bractw, akademickich stowarzyszeń honorowych, grup wydajności, grup zdrowia i dobrego samopoczucia, organizacji usług społecznych i sportów stacjonarnych.

Dodatkowych informacji o programie Double Degree udziela dr Justyna Berniak-Woźny, e-mail: jberniak@wsiz.edu.pl.