Stypendium w wysokości 100 lub 50 procent czesnego to naprawdę sporo. 6 lipca 2012 roku o taką możliwość finansowania nauki walczyć będą kandydaci na studia.

System Bezpłatnych Miejsc to system motywacyjny, który pozwala na otrzymywanie stypendiów już od początku studiów. System obejmie studentów I roku, z wyłączeniem studiów stacjonarnych na kierunku Informatyka, gdyż ten kierunek objęty jest programem stypendialnym "kierunki zamawiane".

– Do testu kwalifikacyjnego do Systemu Bezpłatnych Miejsc mogą przystąpić wszyscy kandydaci na studia stacjonarne zaś w przypadku studiów niestacjonarnych ci, którzy uzyskają co najmniej 200 pkt w postępowaniu rekrutacyjnym (20 pkt w przypadku matury zdawanej wg starych zasad). Wystarczy tylko złożyć dokumenty do 6 lipca.

Kandydatów do bezpłatnych studiów zapraszamy w piątek 6 lipca o godz. 11 do sali RA145a w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie. Tam zostaną rozdzieleni na grupy, które będą pisać test kwalifikacyjny – wyjaśnia Joanna Dudek, Kierownik Działu Rekrutacji

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat promuje zdolnych i ambitnych studentów. Uczelnia od początku swej działalności przyznawała z własnych środków stypendia naukowe dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. SBM działa od roku 2003.

– Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy liderem jeśli chodzi o ilość i wysokość przyznawanych stypendiów. Obalamy mit, że w uczelni niepublicznej nie można studiować za darmo i pokazujemy, że dobrze skonstruowany system stypendialny zachęca młodzież do systematycznej pracy, do walki o oceny, do aktywności. W rezultacie nie dziwią nas coraz liczniejsze sukcesy zawodowe naszych absolwentów i słowa uznania ze strony pracodawców – mówi Rektor WSIiZ, prof. Tadeusz Pomianek. WSIiZ, jako jedna z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce umożliwia całkowicie bezpłatne studia stacjonarne. Z okazji warto więc skorzystać.

Na teście obowiązuje strój formalny. Koniecznie trzeba też zabrać ze sobą dokument tożsamości.

Serdecznie więc zapraszamy na test i życzymy powodzenia!

Więcej o ofercie stypendialnej można przeczytać w serwisie kandydaci.wsiz.edu.pl.

POSŁUCHAJ MATERIAŁU Z RADIA ESKA

NAPISALI O NAS: