Paulina Magdalena Ratajczak, absolwentka kierunku Filologia Angielska z językiem chińskim zdobyła trzecie miejsce w konkursie „My Story of Chinese Hanzi”, który odbył się w Jincheng w prowincji Shanxi w Chinach. Zadaniem konkursowym było podzielenie się swoją wizją idealnej ojczyzny, posługując się biegle językiem chińskim.

Celem konkursu „My Story of Chinese Hanzi” było promowanie wymiany kulturowej i wzajemnego zrozumienia między różnymi cywilizacjami. Tegoroczny temat brzmiał „家园” (Homeland), czyli „Ojczyzna”. Konkurs został zorganizowany przez Chinese People’s Association for Friendship with Foreign Countries (CPAFFC) oraz People’s Daily Online.

Absolwentka reprezentując Polskę i Anshan Normal University, znalazła się wśród 10 finalistów z całego świata. Po zaciętej rywalizacji zdobyła trzecie miejsce, dzieląc się swoją historią i doświadczeniami związanymi z nauką języka chińskiego oraz kulturą tego kraju.

Paulina Magdalena Ratajczak ukończyła studia na kierunku Filologia Angielska z językiem chińskim we WSIiZ w latach 2017-2020. Miała okazję studiować również na Anshan Normal University w ramach wymiany studenckiej, co umożliwiło kontynuację nauki w Chinach dzięki stypendium rządu tego kraju.