Studia I stopnia

Forma: stacjonarne / Czas trwania: 6 semestrów

Filologia angielska z językiem chińskim we WSIiZ łączy w programie studiów dwa najbardziej wpływowe języki świata, które staną się Twoim mocnym atutem w życiu zawodowym i przepustką do globalnej kariery.

Odkrywaj możliwości! Zapisz się do grupy na Facebooku

DOŁĄCZ DO GRUPY

Rozwiń własną działalność i podejmij pracę na dogodnych warunkach, w dowolnym miejscu na świecie. Ukończenie Filologii angielskiej z językiem chińskim to o wiele więcej niż tylko praca w roli nauczyciela. Decyzja o wyborze kariery należy do Ciebie!
NAJPOPULARNIEJSZY JĘZYK ŚWIATA
Etnolodzy wskazują, że językiem chińskim posługuje się ok. 1.31 biliona użytkowników, co daje aż 16% całej populacji światowej!
7 DIALEKTÓW
W języku chińskim występuje aż siedem głównych grup dialektów. Najpopularniejszym jest mandaryński, którym mówi aż 70% ludności Chin. Wyróżnić można również: kantoński, Wu, Xiang, Gan, Min oraz Hakka.
KIERUNEK: AZJA
Rynek polski coraz częściej i szerzej współpracuje z rynkiem azjatyckim, a zwłaszcza – chińskim. Przedsiębiorcy z Chin inwestują w rozwój biznesów w Polsce, co wiąże się z powstawaniem miejsc pracy dla wykształconych sinologów, a zwłaszcza tłumaczy języka mandaryńskiego.
Filologia angielska z językiem chińskim
Dlaczego warto studiować filologię angielską z chińskim we WSIiZ?
01
Aktualne trendy
Jak najskuteczniej dopasować ofertę dydaktyczną do aktualnych trendów na rynku pracy? Współpracując z Native Speakerami, wykładowcami – praktykami oraz przedstawicielami firm partnerskich, którzy najlepiej znają realia zawodowe! Takie rozwiązanie pozwoli Ci zdobyć wartościową wiedzę i umiejętności pod okiem ekspertów.
02
Atrakcyjne projekty
Dołącz do programu wymiany studenckiej Erasmus+ lub poznaj kulturę Chin od środka, dzięki semestralnej wymianie studenckiej z uczelnią Anshan Normal University w Liaoning w Chinach. Chcesz zdobyć dyplomy dwóch uczelni w ciągu jednego roku akademickiego? Gwarantuje to program Double Degree, we współpracy z partnerskimi uczelniami w Wielkiej Brytanii.
03
Multikulturowość
Uczelnia kształci studentów z aż 50 krajów świata. To doskonała szansa na sprawdzenie znajomości języka w praktyce, dalszy rozwój kompetencji lingwistycznych, a przede wszystkim – nawiązanie międzynarodowych znajomości na lata.
04
Sprawny mózg
Badania dowodzą, że ludzie, którzy uczą się języka angielskiego i chińskiego, są w stanie używać obu płatów skroniowych w mózgu. Przyczynia się do tego konieczność wyróżniania słów, których intonacja różni się w dialekcie mandaryńskim.
Przykładowe zajęcia
Sprawdź, do jakich zajęć wykorzystasz nasze nowoczesne Cyfrowe Laboratorium Językowe:
  • Reading & Writing
20.04.2021 – 31.07.2021
PIERWSZE ZAJĘCIA:
Październik 2021
Skorzystaj z kalkulatora stypendialnego i sprawdź swoją zniżkę na czesne!
Jak aplikować?
Wystarczą 4 proste kroki:
01
Rekrutacja online

Zarejestruj się TUTAJ

02
Skompletuj wymagane dokumenty. Potrzebujesz:
  • wypełniony w rekrutacji online, wydrukowany i podpisany formularz wraz ze zdjęciem,
  • kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej i świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów).
03
Dokonaj opłat, a wymagane dokumenty prześlij pocztą tradycyjną lub złóż osobiście w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

Dołącz do dokumentów kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego (300 zł) i opłaty rekrutacyjnej (85 zł).

Dokumenty złóż osobiście lub wyślij pocztą tradycyjną do Działu Rekrutacji WSIiZ (Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pokój RA8).

* W przypadku rezygnacji przed końcem rekrutacji, na wniosek kandydata przysługuje zwrot wpisowego w wysokości 300 zł.

04
Sprawdź wyniki rekrutacji.

Wyniki pojawią się w panelu rekrutacyjnym kandydata.

Odkrywaj WSIiZ
Poznaj Uczelnię
Wirtualny spacer po kampusie
Obejrzyj ponad 130 panoram w wersji desktopowej, mobilnej oraz przygotowanej dla posiadaczy okularów VR.
Wciąż się wahasz?
Sprawdź, który kierunek będzie dla Ciebie odpowiedni!