Jaką rolę pełni sztuczna inteligencja w medycynie i czy radzi sobie w psychiatrii? Te i wiele innych kwestii poruszył w swoim wykładzie prof. Paweł Januszewicz. Wykład pt. „Sztuczna inteligencja w medycynie” odbył się w marcu br. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, w ramach realizowanego przez WSIiZ cyklu „W labiryncie świata”. Teraz nagranie ze spotkania jest dostępne w formie podcastu.

W latach ’50 Alan Turing przewidział, że maszyny przez niego projektowane będą się upodabniać w swoich czynnościach do czynności ludzkich. Sztuczna inteligencja już zdała Test Turinga. Jednak… AI zupełnie nie radzi sobie z klasyczną diagnozą zaburzeń psychicznych – mówi prof. Paweł Januszewicz.

Podczas wykładu „Sztuczna inteligencja w medycynie” prof. Paweł Januszewicz zastanawia się, czy AI jest czymś co rzeczywiście nam służy? Wyjaśnia także jaką rolę sztuczna inteligencja pełni w medycynie, a szczególnie w psychiatrii. Wysłuchaj nagrania ze spotkania w formie audio.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: SpotifyApple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Podcasty publikowane są co dwa tygodnie w czwartki.