Gościem czerwcowego spotkania z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” był Michał Godek – absolwent kierunku Fizjoterapia studiów II stopnia w roku akademickim 2021/22. Był fizjoterapeutą w klubach sportowych i terapeutą dzieci z niepełnosprawnościami, aktualnie pracuje na stanowisku Dyrektora Centrum Opieki Długoterminowej w Łańcucie.
Na spotkaniu z Rektorem WSIiZ, dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ oraz Prorektorką WSIiZ ds. Nauczania, dr Barbarą Przywarą, opowiedział o swoim obecnym miejscu pracy oraz obowiązkach – Świadczymy usługi z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej i fizjoterapii domowej, prowadzimy oddziały: rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej. Centrum posiada placówki w dwóch województwach – podkarpackim i opolskim. Na obecnym stanowisku m.in. odpowiadam za ułożenie harmonogramu koordynatorów i kierowników we wszystkich placówkach, a także dbam o bieżące sprawy wynikające z prowadzonej działalności np. sprawy związane z NFZ, AOTMiT, ZUS. Odpowiadam również za wdrażanie nowych procedur i obowiązków wynikających z często zmieniających się przepisów prawa.
Michał Godek przyznał, że związane z obecną pracą obowiązki bardzo ograniczyły jego działalność fizjoterapeutyczną, ale nadal stara się pomagać pacjentom.
Zapytany jak postrzega przyszłość fizjoterapeutycznej branży odpowiedział – Starzejące się społeczeństwo, co za tym idzie rosnąca liczba osób z problemami zdrowotnymi, w tym chorobami układu ruchu, krążenia, czy oddechowego, wpływa na rozwój tej branży. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) oraz Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) finansują liczne programy i turnusy rehabilitacyjne, co zwiększa dostępność tych usług dla szerokiej grupy pacjentów. Inwestowanie w nowoczesne ośrodki i sprzęt rehabilitacyjny jest konieczne, aby sprostać oczekiwaniom pacjentów i zapewnić im najwyższy standard opieki zdrowotnej.
Według Michała Godka obecnie kluczowym wyzwaniem dla ochrony zdrowia w Polsce jest dostępność wykwalifikowanych specjalistów z zakresu rehabilitacji. Szkolenie i zatrudnianie odpowiedniej liczby fizjoterapeutów jest niezbędne do zaspokojenia rosnącego popytu na te usługi – podkreśla gość „Rektorskiej kawy z Absolwentem”: Trudno wymienić sferę związaną ze zdrowiem, w której fizjoterapeuci nie mogą się odnaleźć i realizować.
Spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.