Studenci WSIiZ mieli okazję „przejść” po „Moście Między Kulturami”. Tę niezwykłą „podróż” mogli odbyć dzięki warsztatom, które poprowadzili studenci kierunku Pielęgniarstwo pochodzący z Zimbabwe. Z uczestnikami warsztatów podzielili się legendami, wierzeniami i mitami ze swojego kraju.

Tariro Yamikani Jonga i Tendai Adrian Mashipe, studenci kierunku Pielęgniarstwo na WSIiZ, przeprowadzili szereg warsztatów na temat legend, wierzeń i mitów z kraju ich pochodzenia – Zimbabwe. Warsztaty przeprowadzone zostały wśród studentów naszej uczelni, a ich celem było szeroko rozumiane poznawanie bogactwa światowej kultury.

Takie warsztaty są nieodłączną częścią procesu edukacji uniwersyteckiej i służą podkreśleniu znaczącej roli dialogu międzykulturowego dla budowania relacji między studentami z całego świata i rozwoju międzynarodowej społeczności studenckiej oraz poszerzaniu ich perspektyw – mówi dr Paula Wieczorek, Prodziekanka Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. Kierunku Filologia WSIiZ.

Celem spotkań jest również promocja języka angielskiego, szeroko rozumianej kultury, tradycji międzynarodowych, różnorodności dziedzictwa kulturowego – zarówno materialnego, jak i niematerialnego i wymiana międzynarodowych doświadczeń.

Spotkania są także okazją do podkreślenia potrzeby komunikacji w języku angielskim, przełamywania  przeciwstawiania się nierównościom w traktowaniu kultur i zawierania przyjaźni.

Warsztaty niosą wiele pozytywnych, krzepiących przesłań szacunku i podziwu dla odmiennych kultur, które uzupełniają się i wzbogacają, nawzajem przenikając się, ale zarazem zachowując odrębność – dodaje dr Paula Wieczorek.