Dzięki współpracy WSIiZ i Cisco Global Support Center nasi studenci po raz kolejny mogli uczestniczyć w warsztatach z cyklu „Programowalność i automatyzacja w sieciach”. Dodatkowo poznali możliwości rozwoju kariery zawodowej w tym obszarze.

10 maja br. WSIiZ gościło dwóch ekspertów Cisco Systems, którzy przeprowadzili dla naszych studentów kolejne warsztaty z cyklu „Programowalność i automatyzacja w sieciach”. Warsztaty dotyczyły wykorzystania zaawansowanych narzędzi programistycznych do automatyzowania procesów zarządzania infrastrukturą sieci komputerowych.

To druga edycja tego typu warsztatów. Warto wspomnieć, że część uczestników poprzedniej edycji znalazła zatrudnienie w Cisco Global Support Center w Krakowie, co potwierdza praktyczne podejście i efektywność współpracy WSIiZ z Cisco w zakresie edukacji zawodowej – mówi dr inż. Janusz Korniak, Kierownik Katedry Inteligentnych Systemów i Sieci WSIiZ.

Współpraca Cisco i WSIiZ ma już długą historię. W 2000 roku w siedzibie WSIiZ powstała pierwsza Akademia Regionalna Cisco Networking Academy, która w wyniku dynamicznego rozwoju w krótkim czasie stała się drugą co do wielkości Akademią Cisco w Europie.