Czym jest uzależnienie i skąd się pojawia w naszym życiu? Dlaczego tracimy kontrolę nad wykonywaniem niektórych czynności? Na te i wiele innych pytań odpowie psycholożka dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska podczas spotkania pt. „O psychologii uzależnień”. Wykład odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”, którego hasło brzmi „Wyzwania cywilizacyjne”.
Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska podczas swojego wykładu poruszy tematy związane z psychologią uzależnień. Uzależnienia są udręką życiową dla wielu ludzi i trzeba lepiej rozumieć, skąd w ogóle pojawią się w naszym życiu, pojawiają się najczęściej z powodu braku umiejętności poradzenia sobie z uczuciami. I to takimi uczuciami, które bardzo często nas dotyczą – strach, gniew, smutek, żal, poczucie winy czy poczucie wstydu – zapowiada tematykę wykładu dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska.
Wykład odbędzie się 15 listopada br. (środa), o godz. 18:00 na kanale YouTube WSIiZ.
Kilka słów o Prelegentce – dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska
Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików. Autorka książek m. in: Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Początek drogi, Aby wybaczyć, Wyzdrowieć z uzależnienia, Sekrety kobiet. Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach – odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.
O cyklu „Przybij piątkę nauce”
W ramach cyklu Prelegenci odpowiedzą na pytania słuchaczy oraz przedstawią najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Więcej informacji na temat cyklu dostępnych jest na stronie cyklu „Przybij piątkę nauce”.
Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.