Do 13 października br. trwa rekrutacja uczestników do programu mentoringowo-szkoleniowego „Science-Up”, który skierowany jest do członków i sympatyków kół naukowych z obszaru nauk ekonomicznych i zarządzania oraz nauk pokrewnych. Poprzez udział w projekcie oraz współpracę z opiekunem naukowym na drodze mentoringu uczestnicy otrzymają wsparcie w procesie rozwoju naukowego. WSIiZ jest partnerem programu mentoringowo-szkoleniowego Science-Up, a dr hab. Tomasz Skica, prof. WSIiZ, Kierownik Katedry Przedsiębiorczości, to jeden z mentorów tego projektu.
Celem programu „Science-up” jest wsparcie studentów i doktorantów poprzez organizację indywidualnych spotkań oraz dedykowanych szkoleń zmierzających do zwiększenia zainteresowania aktywnością naukową w tym przygotowania i organizacji pracy badawczej oraz przygotowywania prac naukowych.
Program jest całkowicie bezpłatny. Jedną z najważniejszych korzyści jest możliwość uczestnictwa w 4 sesjach mentoringowych, które będą prowadzone przez uprzednio wybranych naukowców. Grono to składa się 16 mentorów z 11 różnych ośrodków akademickich z całej Polski. Dr hab. Tomasz Skica, prof. WSIiZ, Kierownik Katedry Przedsiębiorczości, to jedyny pracownik naukowy w województwie podkarpackim, który bierze udział w tym projekcie.
Wszystkie sesje mogą odbywać się w formie zdalnych spotkań, co nie tylko ułatwi kontakt, ale również przyczyni się do budowania relacji pomiędzy ośrodkami akademickimi. Dodatkowo, uczestnicy programu „Science-Up” wezmą udział w dedykowanych szkoleniach online nt. pisania artykułów naukowych oraz przydatnych narzędzi w pracy autora tekstów naukowych. Poprowadzi je dr hab. Piotr Siuda, prof. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – autor poradnika o pisaniu publikacji naukowych dla m.in. studentów, doktorantów.
Ponadto, organizatorzy przygotowali także spotkanie z przedstawicielem środowiska wydawniczego – p. Janem Majdeckim, który opowie o dobrych praktykach i współpracy z wydawnictwem naukowym. Poszczególne aktywności w ramach programu Science-Up, tj. szkolenia i mentoring, mają umożliwić uczestnikom opracowanie indywidualnych planów badawczych, które będą podstawą do ich dalszego rozwoju naukowego. Dla osób, które z powodzeniem przejdą przez cały program organizatorzy przygotowali specjalne certyfikaty.
Formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje o programie mentoringowo-szkoleniowym „Science-Up” można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.scienceup.bliskonauki.pl w zakładce „O programie”.
Dane organizatora programu „Science-up”:
Fundacja Projektów Studenckich, ul. Lea 22a, 30-052 Kraków, NIP: 6762512463.
Kontakt: Bartłomiej Bednarz – specjalista ds. obsługi uczestników programu
email: scienceup@bliskonauki.pl | telefon: 570850494