W Hackathon Art of Product Building wzięło udział 11 zespołów z Rzeszowa i okolic, których zadaniem było stworzenie projektów w jednej z trzech kategorii konkursowych: Rozwiązania Smart City, Mobility oraz Innowacyjne rozwiązania dla biznesu. Celem imprezy było stymulowanie działalności młodych ludzi w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań i ich komercjalizacji. Wydarzenie odbyło się w dniach 20-21 maja br. w głównym budynku WSIiZ w Klubie IQ.
Na pracę uczestnicy mieli 24 godziny, w czasie których mieli opracować koncepcję biznesową swojego pomysłu oraz stworzyć prototyp proponowanego rozwiązania w formie MVP (Minimum Viable Product), czyli wersji produktu o minimalnej działającej funkcjonalności demonstrującej działanie koncepcji. Przez cały czas uczestnicy mogli liczyć na pomoc mentorów, którzy doradzali możliwe scenariusze rozwoju projektów oraz wskazywali ich słabe i silne strony. Po 24 godzinach wszystkie zespoły zaprezentowały rezultaty swoich prac.
Projekty zostały ocenione przez jury w składzie: dr Marek Jaszuk – opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych, Sławomir Paśko – CEO & Founder Neti, Mateusz Jedziniak – CEO Reliefy Sp. z o.o. i Aleksander Jewuła – CEO Allinbee Sp. z o.o. & Software Engineer. Członkowie jury w swojej ocenie brali pod uwagę czynniki takie jak: koncepcja, wykonanie, prezentacja i uzasadnienie biznesowe.
Najwyższy wynik uzyskał projekt aplikacji do współdzielenia przejazdów skierowany do pracowników firm. Projekt został stworzony przez zespół o nazwie Delta Szwadron Super Cool Komando Wilków Alfa.
Drugie miejsce to projekt mający na celu łączenie turystów z lokalnymi przewodnikami, dzięki którym lepiej można poznać specyfikę zwiedzanego miejsca. Projekt został przedstawiony przez zespół o nazwie 2 Yellow Gang.
Za miejsce trzecie zostały przyznane dwie równorzędne nagrody. Pierwszy z nagrodzonych projektów to aplikacja mająca wspomagać zamawianie i rozliczanie kosztów posiłków przez pracowników firm, przedstawiona przez zespół HungryStack. Drugi z projektów to propozycja inteligentnego urządzenia ułatwiającego oszczędzanie wody, przez regulację jej dostarczanie. Projekt został zaprezentowany przez jednoosobowy zespół o nazwie Future Forward stworzony przez studenta WSIiZ z Uzbekistanu – Khumoyun-a Abdujabborov-a.
Wszyscy uczestnicy Hackathon Art Of Product Building wynieśli nowe doświadczenia, znajomości oraz wiedzę dotyczącą tego na co zwracać uwagę przy opracowywaniu nowych rozwiązań i wprowadzaniu ich na rynek.
Nagrody dla zwycięzców ufundowały firmy sponsorujące wydarzenie: CetusPro, Mobitouch, SoftwareMind, Neti, DevCodi, Divstack.