Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie wzięli udział w zajęciach z podstaw nagrywania podcastów w ramach projektu „Ciekawa lekcja”. Zajęcia odbyły się 22 maja br. w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.
Zajęcia z podstaw nagrywania podcastów zorganizowanych dla uczniów II LO w Łańcucie były pierwszymi zajęciami z tego zakresu. Warsztaty poprowadził dr Łukasz Błąd. Nauczycielem zgłaszającym klasę był Pan Mariusz Duliban.
Zajęcia w ramach projektu „Ciekawa lekcja” prowadzone są co roku w okresie od listopada do końca czerwca, aktualnie odbywają się zarówno w formie online jak i stacjonarnie w laboratoriach uczelnianych WSIZ. Uczniowie szkół ponadpodstawowych podczas zajęć mogą skorzystać z różnych praktycznych zajęć z oferty kierunków WSIZ. Dostępne tematy można znaleźć TUTAJ. Do tej pory w projekcie wzięły udział szkoły z: Rzeszowa, Mielca, Dębicy, Leżajska, Stalowej Woli, Łańcuta, Gorzyc, Ropczyc, Radomyśla Wielkiego, Brzostka, Dynowa, Boguchwały, Nowej Sarzyny, Jasła, Kolbuszowej i Poniatowej.
W ubiegłym roku wprowadziliśmy do projektu zajęcia praktyczne z Kolegium Medycznego. W ciągu jednego dnia uczniowie mogą zapoznać się z zawodami takimi jak fizjoterapeuta, kosmetolog, pielęgniarka. Podczas zajęć uczniowie pobierają krew, mierzą ciśnienie, naklejają taśmy do kinesiotapingu, dokonują pomiaru masy ciała i biorą udział w wielu innych praktycznych zajęciach – mówi Agata Węglarz, koordynatorka projektów „Ciekawa lekcja” i „Gra decyzyjna”.
Od tego roku prowadzimy również zajęcia praktyczne w ramach kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna. Podczas czterogodzinnych zajęć uczniowie po wcześniejszym wprowadzeniu do podstaw fotografii, przeprowadzają sesję zdjęciową w swoim gronie. Następnie w programie Photoshop wspólnie z prowadzącym wykonują podstawową obróbkę zdjęć. Dodatkowo realizujemy również tematy na zamówienie nauczyciela. 22 maja zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia z nagrywania podcastów dla uczniów z II LO w Łańcucie. Od przyszłego roku planujemy wprowadzić ten temat do oferty – dodaje Agata Węglarz.
W ramach projektu prowadzone są również zajęcia kierunku Psychologia w zarządzaniu m.in. z tematów takich jak: Asertywność, czyli nie tylko sztuka mówienia „Nie”, Jak kontrolować emocje, Typy osobowości zaszyfrowane w kolorach. Ponadto w ofercie znajdują się również tematy, które przygotowują do podjęcia pierwszej pracy np. 10 zasad pisania CV, Savoir-vivre rozmowy rekrutacyjnej. Podczas zajęć uczniowie w formie praktycznie zapoznają się ze specyfikacją zawodu.
Chęć udziału w projekcie można zgłaszać pod wskazanym adresem e-mail lub telefonicznie: 178661188.