WSIiZ znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MNiSW. Tym samym, publikacje wydane przez WSIiZ uzyskują 80 punktów – jest to maksymalna liczba punktów, jaką Autor może otrzymać, publikując w krajowych wydawnictwach.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzi działalność wydawniczą od 1997 roku. Jej celem jest dokumentowanie i upowszechnianie dorobku naukowego kadry naukowo-dydaktycznej, działalności naukowej studentów, publikowanie wydawnictw konferencyjnych i seminaryjnych oraz wydawanie podręczników, skryptów i materiałów dydaktycznych niezbędnych w procesie dydaktycznym Uczelni.
Wydawnictwo WSIiZ jest naukowym wydawnictwem akademickim, działającym na rzecz upowszechniania wiedzy, współtworzenia środowiska naukowego, otwartego na świat i nowe wyzwania poznawcze.
W ramach działalności wydawniczej WSIiZ, w 2011 roku ukazała się pierwsza polska wersja słynnego dzieła Isaaca Newtona „Matematyczne zasady filozofii przyrody”. To jedna z najważniejszych publikacji w dziejach nauki, która ukazała się w Polsce po ponad 300 latach od wydania oryginału. Polski przekład „Principiów” zdobył nagrodę główną Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas 18. Targów Książki Naukowej we Wrocławiu.
W ofercie wydawnictwa znajdują się: prace naukowe, podręczniki akademickie, skrypty, czasopisma, materiały konferencyjne informacyjne oraz e-booki z zakresu ekonomii, zarządzania, bankowości, finansów, prawa, marketingu, filozofii, informatyki oraz innych dziedzin nauki.
Uczelnia w zakresie działalności wydawniczej współpracuje z wieloma oficynami i instytucjami, m.in.: z Wydawnictwem Difin, PWN, C.H. Beck, , Wydawnictwem Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydawnictwami Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetem Gdańskim, Wydawnictwem Universitas, CeDeWu, Poltext, Oficyną wydawniczą Impuls, Oficyną ASPRA, PeterLang oraz wydawnictwem Copernicuss Center Press, którego uczelnia jest współzałożycielem. Pełna oferta wydawnicza dostępna jest na stronie księgarni internetowej WSIiZ.
W ramach wolnego i powszechnego dostępu do treści naukowych – open access – Uczelnia umożliwia dostęp do wybranych publikacji naukowych.