Mając na celu propagowanie kultury dzielenia się wiedzą oraz rozpowszechnianie idei otwartego dostępu do nauki, edukacji i dóbr kultury, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do udziału w cyklu „Przybij piątkę nauce”. Jego celem jest inspirowanie wszystkich, którzy kochają naukę dokonaniami wybitnych polskich badaczy oraz wzmocnienie zainteresowania naukowymi metodami poznawania rzeczywistości. Zainteresowanie społeczeństwa nauką to dla nas element misji, ważne zadanie, gdyż buduje kapitał społeczny, a także zachęca do samorozwoju. To także szansa na uczynienie naszego kraju bardziej innowacyjnym z wysoko rozwiniętym rynkiem pracy.
W ramach cyklu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza w trzecią środę miesiąca wszystkich miłośników nauki, a także osoby, które chcą zgłębić swoją wiedzę na temat otaczającego nas świata do udziału w wykładach popularno-naukowych. Wykłady realizowane są on-line, co pozwala na uczestnictwo niezależnie od miejsca, w którym Państwo przebywacie.
Jaki jest nasz cel?
Jako uczelnia propagujemy kulturę dzielenia się wiedzą oraz rozpowszechnianie idei otwartego dostępu do nauki. Celem cyklu jest inspirowanie wszystkich, którzy kochają naukę, dokonaniami wybitnych polskich badaczy oraz wzmocnienie zainteresowania naukowymi metodami poznawania rzeczywistości. Zainteresowanie społeczeństwa nauką to dla nas element misji, ważne zadanie, gdyż buduje kapitał społeczny, a także zachęca do samorozwoju.
W ramach IV edycji projektu udostępnione zostały materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu wykładów i spotkań otwartych zrealizowanych przez WSIiZ z udziałem wybitnych autorytetów świata nauki. Spotkania pogrupowane zostały w bloki tematyczne, ułatwiające wyszukiwanie pożądanych treści z obszaru nauk ścisłych, humanistycznych, społecznych, medycznych, a także zagadnień obszaru kultury i sztuki.
Dlaczego warto wziąć udział?
Spotkania w ramach cyklu Przybij piątkę nauce to znakomity instrument dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki. Dlaczego warto uczestniczyć w wykładach, realizowanych w każdą trzecią środę miesiąca?
Jak do nas dołączyć?
Aby wziąć udział w premierowych wykładach wystarczy wejść na naszą stronę internetową w trzecią środę miesiąca . Tam znajduje się link do transmisji na żywo.
Na stronie dostępne są także materiały z wszystkich spotkań udostępnionych do tej pory w ramach cyklu.
Do zobaczenia na wykładach.
W ramach projektu udostępniamy materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu wykładów i spotkań otwartych zrealizowanych przez WSIiZ z udziałem wybitnych autorytetów świata nauki. Spotkania pogrupowane zostały w bloki tematyczne, ułatwiające wyszukiwanie treści. Zapraszając Państwa do udziału w tym projekcie, pragniemy włączyć się w popularyzowanie wiedzy, przybliżać informacje o tym co ważne i szukać odpowiedzi na nawet te wielkie i trudne pytania.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które mamy nadzieję – są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.
Jak to się zaczęło…
Cykl „Przybij piątkę nauce” zainicjowany został w 2020 r. – wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli prowadzącym nauczanie zdalne, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępniła bezpłatnie część uczelnianych zasobów filmowych i dźwiękowych. Do dyspozycji nauczycieli przekazaliśmy wówczas materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z blisko 50 wykładów i spotkań otwartych zrealizowanych między innymi w ramach projektów: „Wielkie Pytania w Nauce” i w „Labiryncie świata”.
Naszymi ekspertami byli wybitni przedstawiciele świata nauki, a wśród nich: ks. prof. Michał Heller, śp. prof. Jerzy Vetulani, prof. Tadeusz Pomianek, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jerzy Hausner, o. Ludwik Wiśniewski, prof. Adam Rotfeld, prof. dr hab. Stanisław Waltoś, śp. prof. Jan Winiecki, prof. Aleksander Hall, Danuta Hubner czy Janina Ochojska. Spotkania pogrupowane zostały w bloki tematyczne, ułatwiające wyszukiwanie pożądanych treści z obszaru nauk ścisłych, humanistycznych, społecznych, medycznych, a także zagadnień z obszaru kultury i sztuki.
Ze względu na duże zainteresowanie projektem, do tej pory zrealizowane zostały III edycje cyklu „Przybij piątkę nauce”. Spotkania organizowane są w formie on-line.