Mgr Herman Cherniaiev

Asystent w Katedrze Ekonomii i Finansów.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania pracuje od 2017 roku.

Magister Ekonomii w specjalności Analityka Biznesowa (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, rok 2019).

Zainteresowania naukowe skupiają się wokół rynku pracy oraz niedopasowań strukturalnych, w tym przede wszystkim niedopasowań kompetencji i kwalifikacji. W badaniach naukowych stosuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego zrealizowane w języku R/Python.

Od marca 2018 roku jest współautorem Barometru Ofert Pracy  – to cykliczny raport na temat stanu liczby i struktury ukazujących się w Internecie ofert pracy, odnosi się do całej Polski oraz 16 województw.

Udział w projektach naukowych:
Cywiński Ł., Gałecka-Burdziak E. & Pater R., Metoda ustawicznego monitorowania niedopasowania edukacyjnego na rynku pracy na szczegółowym poziomie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Rzeszów 2019 (MNiSW DIALOG 0127/2016).

 

Prowadzone przedmioty:

Materiały dla studentów dostępne są na platformie BlackBoard.

 

Artykuły prasowe:

Artykuł w magazynie Mentor Kariery (wiosna 2020) – „Przygotuj się do pracy w finansach.” 

Artykuł w magazynie Mentor Kariery (jesień 2019) – „Jakie kompetencje liczą się w IT”.

DANE KONTAKTOWE

Mgr Herman Cherniaiev
Katedra Ekonomii i Finansów
e-mail: hcherniaiev@wsiz.edu.pl
twitter: twitter.com/chernyaevherman
researchgate: Herman Cherniaiev
35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2
p. RA131
tel. 17/ 866 11 34


KONSULTACJE

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego konsultacje dla studentów prowadzone są w formie zdalnej: za pomocą narzędzia CISCO Webex Meetings w ramach funkcji „Pokój osobisty”. W celu skorzystania z konsultacji należy dołączyć do „Pokoju osobistego” w wyznaczonych przez wykładowcę terminach. Link do „Pokoju” jest identyczny dla każdego z nauczycieli, przy czym ostatni człon linku to pierwsza litera imienia i nazwisko danego nauczyciela (bez polskich znaków), np. https://wsiz.webex.com/meet/jkowalski
W uzasadnionych przypadkach konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Uczelni, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.edu.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2021