Zdany egzamin maturalny otwiera drogę do wielu nowych, nieznanych dotąd, możliwości. Często związanych m.in. z poszerzaniem horyzontów, aktywnym rozwojem osobistym, a także wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Chętnie uczysz się języków obcych i jesteś ciekawy świata? Cechujesz się otwartością na nawiązywanie nowych znajomości – mamy coś dla Ciebie! Wybierz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie! Jesteśmy wielokulturową uczelnią, kształcącą studentów z ponad 50 krajów świata.

Czy wiesz, że rozpoczynający się okres studiów możesz z powodzeniem wykorzystać do poszerzenia kompetencji lingwistycznych? Dotyczy to zwłaszcza tych związanych ze znajomością języka angielskiego. Wystarczy, że już teraz wybierzesz studia na kierunku Filologia angielska. Studia oferują odrębną ścieżkę kształcenia – Filologię angielską z językiem chińskim. W programie studiów łączy dwa najbardziej wpływowe języki świata.

Filologia angielska, z czym wiążą się te studia?

Wbrew pozorom, studia filologiczne nie są jedynie zintensyfikowanym kilkuletnim kursem językowym. Nie skupiają się wyłącznie na poszerzaniu kompetencji lingwistycznych studentów. Filologia angielska we WSIiZ oferuje studentom kompleksowe kształcenie. Program studiów oparto głównie o połączenie nauki języka codziennego i biznesowego. Wiedzę dopełniają zagadnienia z zakresu kultury, literatury, a także historii.

Myślisz o wyborze tych studiów, ale nie mówisz idealnie po angielsku? Nie musisz perfekcyjnie posługiwać się językiem obcym, ale warto wybrać te studia z dobrze opanowanymi podstawami. To zdecydowanie ułatwi odnalezienie się na kierunku, na którym większość zajęć prowadzona jest właśnie w języku angielskim.

Studia anglojęzyczne we WSIiZ
Studia anglojęzyczne we WSIiZ

Dlaczego warto studiować filologię angielską?

Projekty i partnerzy

Studiowanie filologii angielskiej we WSIiZ wiąże się z szansą uczestnictwa w atrakcyjnych projektach, takich jak:

 • Erasmus+,
 • Double Degree,
 • wymiana z Anshan Normal University w Liaoning w Chinach.

Kursy kończą się zdobyciem atrakcyjnych certyfikatów, uznawanych międzynarodowo. Stanowią także niepowtarzalną szansę na zdobycie doświadczenia i wiedzy. Bezsprzecznie, godne uwagi jest to, że zdobędziesz ją wprost od wieloletnich ekspertów z firm partnerskich. To właśnie oni najlepiej orientują się w aktualnych trendach. Posiadają także spore doświadczenie biznesowe. Wśród partnerów filologii angielskiej znaleźli się:

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać studia I stopnia, a konkretnie filologię angielską, są atrakcyjne specjalności. Komunikacja międzykulturowa w biznesie, zapewnia dostęp do specjalistycznej wiedzy z zakresu biznesu, stosunków międzynarodowych i europeistyki. Z kolei Tłumaczeniowa łączy nowoczesne technologie z aktualnymi technikami przekładu – ustnego i pisemnego. To szczególnie przyda się w pracy współczesnego tłumacza. Jeśli uważasz, że jeden język obcy to za mało, możesz dodatkowo wybrać niemiecki lub rosyjski. Oba są oferowane w planie zajęć jako przedmioty dodatkowe. W toku studiów przewidziano również zajęcia z fonetyki, słuchania, translacji oraz mówienia. Część z nich odbywa się w specjalistycznym Cyfrowym Laboratorium Językowym.

Filologia angielska – co daje przyszłym absolwentom?

Trzyletnie studia na filologii angielskiej kończą się przygotowaniem i późniejszą obroną pracy dyplomowej, po której absolwent otrzymuje tytuł licencjata oraz może pochwalić się znajomością języka angielskiego na poziomie C1. Choć przez znaczną większość ściśle kojarzone z pracą w zawodzie nauczyciela lub tłumacza, zajmującego się tłumaczeniami literackimi, użytkowymi lub ustnymi, studia filologiczne oferują szerokie i zróżnicowane spektrum rozwoju zawodowego. W związku z tym, po ukończeniu studiów na absolwentów anglistyki czeka kariera m.in. w roli:

 • redaktora,
 • publicysty,
 • specjalisty ds. HR,
 • specjalisty ds. PR,
 • konsultanta biznesowego,
 • copywritera,
 • pracownika SCC (Shared Services Centre),
 • dyplomaty.

Już teraz dowiedz się więcej o kierunku Filologia angielska i specjalności Filologia angielska z językiem chińskim we WSIiZ.