Duet OHIO, który w 2018 roku wygrał międzynarodowy konkurs „WSIiZ ma Talent”, wydał właśnie debiutancki album. Premiera singla „Ile jeszcze” oraz albumu pt. „Początek” odbyła się 15 sierpnia. Duet OHIO tworzą Karolina Bzdyra, tegoroczna absolwentka kierunku Dietetyka w naszej uczelni, oraz Krzysztof Demidowski, absolwent Politechniki Rzeszowskiej.

Karolina, wokalistka, powiedziała mi kiedyś, że urodziła się, żeby nagrać tę płytę – no i się udało!  Mam nadzieję, że wszyscy, którzy sięgną po nagrania OHIO usłyszą, że Karolina i Krzysztof narodzili się, żeby tych albumów nagrać wiele, żeby ich muzyka wybrzmiewała z radowych głośników i playlist smartfonów – mówi dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club oraz organizator konkursu „WSIiZ ma Talent”.

Tematyka albumu krąży wokół obaw o stan środowiska naturalnego i powraca do korzeni, ponadto, jak informują twórcy: Sarna, która znajduje się na okładce płyty symbolizuje miękką, łagodną i wrażliwą na zranienie część naszej osobowości, dążącą do harmonii, miłości i szczęścia, są to cechy które ulegają zatraceniu w dzisiejszym pędzącym świecie.Styl utworów nie jest zaszufladkowany, można powiedzieć, że nieodkryty, poszukujący… Od dźwięków gitary akustycznej poprzez rockowe brzmienie perkusji, zahaczając niekiedy o muzykę elektroniczną dzięki brzmieniu syntezatorów. Płytę promuje singiel „Ile jeszcze”, a teledysk do utworu stworzyła Aga Szuścik, artystka wizualna i edukatorka, specjalizująca się w tematach świadomej artystycznie arteterapii.

W 2018 roku duet OHIO wygrał międzynarodowy konkurs „WSIiZ ma Talent” organizowany przez naszą Uczelnię. Ich nagranie gościło wówczas na Podkarpackiej Liście Przebojów Polskiego Radia Rzeszów oraz w Krakowskim OFF Radiu. W 2019 roku pokazali światu utwór „Wiatr” w reżyserii Agi Szuścik.